Gears Tactics ozłocone - premiera 28 kwietnia

​Koronawirus nie przeszkodził firmom Splash Damage oraz The Coalition w dokończeniu prac nad strategią Gears Tactics, stanowiącą nietypowe podejście do znanego uniwersum Gears of War. Wczoraj wieczorem poinformowano, że tytuł trafi do tłoczni i zadebiutuje bez zmian - 28 kwietnia.

Tego dnia produkcja ukaże się na PC. W planach jest jeszcze konwersja na konsole Xbox One, ale zwolennicy tych urządzeń będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ port zaplanowano na obecny rok, ale poza tym nie znamy jeszcze dokładnych informacji na temat daty debiutu.

Nie od dzisiaj Gears Tactics reklamowane jest jednak jako tytuł zaprojektowany w pierwszej kolejności na komputery osobiste, z myszą i klawiaturą na czele. W planach jest nawet nietypowa współpraca z firmą Intel, w ramach której zakup procesora klasy Intel Core i5 to także kopia gry.

Reklama

Produkcja stanowi bowiem znaczne odejście od klasycznej formuły Gears of War, słynącej przecież ze strzelania zza osłon w perspektywie trzeciej osoby. Tactics idzie w zupełnie innym kierunku, reprezentując gatunek turowych strategii w rzucie izometrycznym, bardziej w stylu serii XCOM.

Głównym bohaterem będzie Gabe Diaz, ojciec Kait Diaz, którą znamy bardzo dobrze z Gears 5. Akcja toczy się dwanaście lat przed wydarzeniami z pierwszego Gears of War, gdy zaczyna się konflikt z potworami z hordy Locustów, wydostającymi się na powierzchnię planety i siejącymi zniszczenie.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy