Reklama

Gauntlet: Powstanie remake klasyka sprzed lat. I pojawi się tylko na PC

Gratka dla graczy starszej daty. Warner Bros. zapowiedziało remake Gauntlet - wydanej w 1988 roku na automatach produkcji, w której gracze zwiedzali lochy wcielając się w jedną z czterech postaci.

Nad nową wersją pracuje nie byle kto, bo twórcy Magicki z Arrowhead Game. Stworzone przez Atari Gauntlet ukazało się w pierwszej kolejności na automatach. Gra była jednym z pierwszych tzw. dungeon crawlerów - produkcji, w których głównym zadaniem była eksploracja podziemi lub lochów.

Gracze wcielali się w jedną z czterech zróżnicowanych postaci - posługującego się toporem Thora, strzelającego do wrogów z łuku elfa Questora, pozbywającego się przeciwników za pomocą magii czarodzieja Merlina oraz siekących oponentów mieczem walkirię Thyrę. Co ciekawe, w grze pojawił się co-op dla czterech osób, który w późniejszej wersji PC został okrojony do dwóch użytkowników.

Reklama

Nowa wersja - zwana po prostu Gauntlet - ma łączyć znaną z pierwowzoru arcade'ową rozgrywkę ze współczesną oprawą wizualną. Nie zabraknie też wspomnianego wyżej trybu kooperacji dla maksymalnie czterech graczy - wspólnie bawić się będzie można przy jednym komputerze lub przez sieć. Tak jak w oryginale, będzie można pokierować jedną z czterech postaci - wojownikiem, walkiria lub elfem.

Remake Gauntlet pojawi się nakładem Warner Bros. jako część programu WB Games Vault - nowej inicjatywy firmy, w ramach której koncern zamierza wydawać produkcje oparte na swoich markach, a także tych należących niegdyś do Midwaya. Za produkcję odpowiedzialne będzie studio Arrowhead Game, które ma doświadczenie w tego typu grach. W końcu to oni stworzyli Magickę.

Nowe Gauntlet ukaże się latem na PC za pośrednictwem Steama oraz na SteamOS. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun gry:

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy