Reklama

Gas Station Simulator sprzedał się w ponad 450 000 sztuk

Notowana na NewConnect spółka DRAGO entertainment rozszerza działalność w segmencie wydawniczym i zapowiada najnowszą odsłonę swojego bestsellerowego tytułu Gas Station Simulator w wersji na macOS. Premiera odbędzie się jeszcze w tym półroczu. W 2022 roku na rynku pojawią się także konsolowe wersje tytułu.

Zarząd DRAGO entertainment liczy, że dywersyfikacja kanałów sprzedażowych gry, pozytywnie wpłynie na monetyzację tytułu i tym samym przełoży się na wyniki finansowe spółki. Tytuł Gas Station Simulator, w niespełna cztery miesiące od premiery, sprzedał się w ponad 450 tys. egzemplarzy (stan na 31.12.2021).

Globalna premiera gry w sklepie Steam odbyła się 15 września 2021 r. Budżet produkcyjny zwrócił się jej twórcom w 90 minut od premiery. W pierwszej dobie od rozpoczęcia sprzedaży, projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers. Po kilku dniach gra osiągnęła kolejny sukces i pobiła wyniki sprzedaży kilku popularnych tytułów, m.in. Mr. Prepper czy Drug Dealer Simulator.

Reklama

Zainteresowanie symulatorem rozbudowy amerykańskiego biznesu nie słabnie. Na ponad 9900 recenzji na Steam, 87% ocen jest bardzo pozytywnych. Od 24 stycznia gra dostępna jest także na platformie GOG, gdzie w drugiej dobie od premiery, tytuł uplasował się na 6. miejscu na Global GOG Bestseller List (zaraz za Cyberpunk 2077 - wśród polskich produkcji).

Założeniem krakowskiej spółki jest ciągły rozwój projektu. Obecnie trwają prace nad konsolowymi wersjami gry. Spółka liczy, że jeszcze w tym roku Gas Station Simulator trafi na konsolę Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox.

Jednocześnie zespół DRAGO entertainment tworzy nowy tytuł z tego samego uniwersum, pt. Road Diner Simulator. Nowa produkcja będzie zawierała elementy zarządzania i strategicznego myślenia. Obie gry będą miały wzajemny wpływ na siebie, a ich akcja toczyć się będzie po przeciwległej stronie Route 66. Rolę wydawcy obu projektów pełni Movie Games - jeden z udziałowców spółki. 

Docelowo DRAGO entertainment chce przenieść akcje spółki z NewConnect na Rynek Główny GPW w Warszawie.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Gas Station Simulator

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy