Reklama

GAN Theft Auto - GTA V stworzone przez sztuczną inteligencję

​Grupa naukowców stworzyła GAN Theft Auto, czyli specjalną edycję GTA V wygenerowaną przez sztuczną inteligencję. Do tego celu skorzystano z usług maszyny DGX Station A100 posiadającej aż 64-rdzeniowy CPU od AMD.

GAN Theft Auto to nie najnowsza odsłona popularnej serii Rockstar Games tylko specjalna wersja Grand Theft Auto V opracowana przez sztuczną inteligencję. Jak ujawnia serwis Eurogamer, naukowcy wykorzystali do tego celu GameGan od NVIDII. W praktyce całość jest generowana w czasie rzeczywistym przez AI. Niestety, skala projektu nie jest ogromna, bowiem obejmuje jedynie wycinek autostrady zamiast całej mapy, ale i tak należy pochwalić pracę programistów. Poziom graficzny nie jest zbyt wysoki, ale produkcja ma różne detale.

GAN (Generative Adversarial Network) opiera się na dwóch sieciach neuronowych funkcjonujących przeciwko sobie. Pierwszy zawiera pakiet danych z gry, z kolei drugi ocenia pierwszego, starając się znaleźć wady. Autorzy projektu - Daniek Kukiela oraz Harrison Kinsley do stworzenia całości wykorzystali sprzęt NVIDII, DGX Station A100 wyposażonego w 64-rdzeniowy procesor AMD Epyc i cztery układy A100 Ampere.

Reklama

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto V

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje