Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Gamescom nie jest jeszcze odwołany, ale już planuje więcej wydarzeń w sieci

​Jeszcze w połowie marca organizatorzy targów Gamescom zapewniali, że planowanie kolejnej edycji niemieckiej imprezy odbywa się zgodnie z planem, pomimo problemów z koronawirusem. Teraz dodano, że targi nadal nie są odwołane, lecz postawią w większym stopniu na komponent sieciowy.

Ciekawe dlaczego. GDC i E3 w tym roku już odwołano, tak samo jak brytyjskie Rezzed. To plasowałoby Gamescom w bardzo korzystnej sytuacji, podczas gdy wydawcy chcieliby zapewne zaliczyć choć jedne targi z udziałem publiczności. Mogą więc paść rekordy, o ile impreza się odbędzie.

Reklama

Wczoraj na Twitterze poinformowano, że sekcja "Gamescom now", obejmująca w przeszłości transmisje na żywo przez sieć, demonstracje i rozmowy z deweloperami, zostanie "znacząco rozbudowana" w tym roku. Również otwierająca gala Opening Night Live będzie rozszerzona.

Przy okazji poinformowano, że o tym, czy "fizyczne" targi w ogóle się odbędą, dowiemy się w połowie maja. Do tego czasu organizatorzy rezerwują sobie czas na podjęcie decyzji, bacznie obserwując rozwój koronawirusa na świecie. Jeśli impreza zostanie odwołana, cyfrowa część i tak się odbędzie.

"Otrzymujemy obecnie zapytania na temat tego, jak zagrożenie koronawirusem może wpłynąć na Gamescom. Traktujemy ten temat bardzo poważnie, ponieważ zdrowie odwiedzających i wystawców jest dla nas najważniejszym priorytetem" - napisano na Twitterze już w połowie ubiegłego miesiąca.

Władze w Kolonii już jakiś czas temu do 10 kwietnia zakazały wydarzeń grupujących ponad tysiąc osób, lecz w Niemczech mówi się, że najgorszy kryzys ma potrwać właśnie do maja. Tymczasem Gamescom jest zaplanowany na okres od 25 do 29 sierpnia. Miejmy nadzieję, że będzie już spokojnie.

Niemieckie targi są w większym stopniu niż E3 nastawione właśnie na tłumy zwiedzających, będąc otwarte dla graczy. To przekłada się na pewną reputację imprezy - pełną ścisku i długich kolejek. Czy po strachu wywołanym koronawirusem ludzie będą mniej skłonni do takich wydarzeń?

Dowiedz się więcej na temat: Gamescom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje