Reklama

gamescom 2014: Silent Hills od Hideo Kojimy i Guillermo Del Toro!

​Hideo Kojima to jednak mistrz marketingowej ściemy. Wydane demo niepozornego horroru o nazwie P.T., którego trailer irytował na konferencji Sony udającymi przerażenie marnymi aktorami, okazało się... zapowiedzią nowej częścią serii Silent Hill na silniku FOX Engine!

Kojima tworzy ją przy współpracy słynnego reżysera Guillermo del Toro, a w roli głównej obsadził Normana Reedusa z serialu The Walking Dead.

To, co nie udało się z Metal Gear Solid V, wyszło japońskiemu reżyserowi z serią, której nikt z nim nie kojarzy. Fani Kojimy szybko domyślili się swego czasu, że Moby Dick Studios i ich gra to zwyczajna fałszywka - nie wyczuli jednak oszustwa przy powtórce z rozrywki na transmisjach z Gamescomu. Nazwa demka o nazwie P.T. okazała się być skrótem od "Playable Teaser", a odpowiedzialne za nie studio 7780s to tak naprawdę grupa utalentowanych pracowników Kojima Productions.

Reklama

Solidny prototyp horroru przedstawionego z perspektywy pierwszej osoby nie odkrywa swoich kart od razu - dopiero samo zakończenie odkrywa przed graczem scenę z pięknym, zamglonym, skąpanym ciepłym światłem latarni miasteczkiem, przez które podąża postać modelowana na podobieństwo aktora Normana Reedusa (Daryl Dixon z Żywych Trupów). Na ekranie pojawiają się nazwiska Kojimy i Del Toro. Po chwili w głośnikach rozbrzmiewa klasyczny motyw autorstwa Akiry Yamaoki, a na białym ekranie pojawia się tytuł "SILENT HILL". Po chwili obok napisu pojawia się literka S, zmieniając nazwę w "Silent Hills", i taką nazwę ma właśnie nosić nowa wizja klasycznej serii horrorów.

Guillermo Del Toro próbował już swoich sił w świecie growych horrorów przy InSane, projekcie tworzonym we współpracy z THQ i anulowanym ze względu na bankructwo firmy - zobaczymy, jak jego wizja wpłynie na kultowe miasteczko. Zainteresować fanów podupadłej serii może też fakt, że spora część pracowników nieistniejącego już Team Silent przeszła po rozwiązaniu studia do Kojima Productions i prawdopodobnie nadal tam pracuje. Osobiście liczę na to, że Hideo Kojima zaangażuje do pracy nad nową grą Masahiro Ito (projektanta potworów w pierwszych trzech częściach) i Hiroyukiego Owaku (odpowiedzialnego za scenariusze Silent Hill 2 i 3).

Poniżej nagranie ze streamu, którego autorka odkryła tajemnicę i podzieliła się nią z internetem. A co wy myślicie o Silent Hillu od Kojima Productions?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje