Reklama

gamescom 2014: Sierra wyda nowe Geometry Wars i King´s Quest

​W końcu wyszło na jaw, na czym ma polegać zainicjowane przez Activision "odrodzenie" marki Sierra.

Okazuje się, że ma ona służyć amerykańskiemu gigantowi nie tylko do reedycji klasyków, ale i do wydawania produkcji niezależnych, z którymi wydawca nie był dotąd kojarzony. Zacznie się od premier nowych części dwóch klasycznych serii - Geometry Wars oraz King's Quest!

Geometry Wars 3: Dimensions tworzone jest przez Lucid Games - developera na platformy mobilne, w którym znajdują się i pracownicy rozwiązanego trzy lata temu Bizarre Creations, studia odpowiedzialnego za dwie poprzednie części. W GW3 czeka na nas 10 różnorodnych trybów i 50 trudnych wyzwań. Nie ogłoszono jeszcze platform, na które zostanie wydana gra, ale ma ich być "więcej, niż kiedykolwiek wcześniej w historii serii".

Reklama

Zapowiedziane zostało także nowe King's Quest, którego premiera w 2015 roku ma być zasługą The Odd Gentlemen (The Misadventures of PB Winterbottom, The Wayward Manor). Będzie to swoisty reboot serii - twórcy twierdzą, że są jej wielbicielami, ale zobaczymy, czy godnie zastąpią u jej sterów Robertę Williams. Niestety, tu też nie znamy dokładnie docelowych platform.

Szefostwo Sierry twierdzi, że to dopiero początek serii zaskakujących zapowiedzi i że są w kontakcie z wieloma niezależnymi developerami. Cóż, przyszłość marki z pewnością rysuje się ciekawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy