Reklama

gamescom 2014: Rise of the Tomb Raider ekskluzywne dla Xbox One

Na wczorajszej konferencji Microsoftu na targach gamescom w niemieckiej Kolonii pojawiła się informacja, że tytuł Rise of the Tomb Raider będzie ekskluzywny dla konsoli Xbox One.

Rise of the Tomb Raider nie pojawi się ani na komputerach, ani na PS4. Crystal Dynamics twierdzi, że chce skupić się na jednej wersji - tak, by była jak najlepsza. Premiera - święta 2015.

Ogłoszenie prasowe Crystal Dynamics ogłasza, że Rise of the Tomb Raider zostanie wydane ekskluzywnie na Xbox One. Twórcy gry wyrażają przy tym wdzięczność Microsoftowi, który "okazał im pomoc, wiarę i wsparcie" w tworzeniu gry. Zapewniają przy tym, że nie opuścili fanów serii na PC i PS4, odsyłając ich do niedawnego Tomb Raider: The Definitive Edition i nadchodzącego wkrótce Lara Croft and the Temple of Osiris.

Reklama

Na bieżącą chwilę nie wiadomo jeszcze, czy umowa na exclusive jest czasowa, czy trwała.

Aktualizacja:

Dowodzący dzialem odpowiedzialnym za Xboksa Phil Spencer w rozmowie z Eurogamerem wyjaśnił, że zawarta ze Square Enix umowa ma charakter czasowy. Oznacza to więc, że najprawdopodobniej Rise of the Tomb Raider po upływie określonego terminu zawita na pozostałe platformy. Oczywiście przedstawiciel Microsoftu nie powiedział tego wprost, ale porównał przypadek nowej gry z Larą Croft do Ryse: Son of Rome i Dead Rising 3, które ostatecznie zawitają na komputery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje