Reklama

Gamescom'17: Wojna Krwi z Meve pierwszą kampanią fabularną samodzielnego Gwinta

W trakcie targów gamescom studio CD Projekt RED ujawniło pierwszą kampanię fabularną, która pojawi się w bazującej na mini-grze z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu karciance Gwint.

Twórcy już jakiś czas temu wspominali, że docelowo w produkcji znajdą się przeznaczone dla pojedynczego gracza opowieści. Dotychczas jednak developerzy skupiali się na rozwoju podstawowych mechanizmów rozgrywki.

Teraz jednak CD Projekt RED zaprezentowało pierwszą z przygotowywanych kampanii, którą zatytułowano Wojna Krwi. Fabuła przedstawi losy Meve - królowej Lyrii i Ryvii. Wobec groźby zbliżającej się inwazji wroga, władczyni staje przed koniecznością powrotu do walki, by "odzyskać to, co zostało jej odebrane".

Podczas zabawy gracze zwiedzą kolejne regiony świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Z pomocą gromadzonych surowców rozbudują także armię, co sprowadzi się po prostu do uzupełniania posiadanej talii o nowe karty.

Reklama

Najważniejszym elementem będą oczywiście potyczki z udziałem wspomnianych kartoników. Twórcy obiecują, że niektóre bitwy rozegrają się na zmienionych "w nieoczekiwany sposób" regułach, choć szczegółów nie podano.

Dokładnej daty premiery kampanii Wojna Krwi nie podano, choć powinna ukazać się jeszcze w tym roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć pierwszy zwiastun poświęcony opowieści:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje