Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Games with Gold - oferta Xbox One i X360 na styczeń

​Microsoft ujawnił listę gier, jakie bez dodatkowych opłat w styczniu przyszłego roku pobiorą posiadacze konsol Xbox One oraz X360, o ile posiadają aktywną subskrypcję Xbox Live Gold. Standardowo, otrzymujemy łącznie dwie pozycje na starszą konsolę oraz - dzięki wstecznej kompatybilności - cztery na Xbox One.

Poniżej pełne zestawienie wraz z okresem dostępu:

  • Celeste (Xbox One: 1 - 31 stycznia)
  • WRC 6 (Xbox One: 16 stycznia - 15 lutego)
  • Lara Croft: Guardian of Light (Xbox One i X360: 1 - 15 stycznia)
  • Far Cry 2 (Xbox One i X360: 16 - 30 stycznia)

Reklama

Celeste to najnowsza pozycja w zestawieniu, a także najlepsza gra niezależna według jurorów The Game Awards 2018. Wcielamy się w Madeline, która zmaga się z własnymi demonami, reprezentowanymi jako wspinanie się na górę w konwencji klasycznej platformówki 2D.

WRC 6 to oficjalna produkcja rajdowych Mistrzostw Świata, z pełną licencją na trasy, kierowców oraz samochody z sezonu 2016. No, prawie pełną, ponieważ brakuje aut Mitsibishi oraz Subaru. Jest za to Toyota Yaris, ale tylko w DLC. Do tego sporo tras, dość realistyczne podejście i przeróżne warunki atmosferyczne.

Lara Croft: Guardian of Light z 2010 roku to nietypowy spin-off słynnej serii, stawiający na oprawę w rzucie izometrycznym oraz na akcję w kooperacji - być może właśnie takie odejście od reguł cyklu sprawiło, że w tytule zabrakło miejsca na słowa "Tomb Raider". Poza tym - gra jest całkiem udana.

Styczniowe zestawienie Games with Gold zamyka Far Cry 2, czyli produkcja licząca już ponad dziesięć lat. Strzelanka stanowiła w 2008 roku pierwsze podejście Ubisoftu do serii, co zakończyło się chyba raczej udanie. Zaoferowano całkiem nowe postacie, lokacje i systemy rozgrywki.

Abonenci mają obecnie ostatnie dni na pobranie produkcji rozdawanych w październiku:

  • Q.U.B.E. 2 (Xbox One: do 31 grudnia)
  • Mercenaries: Playground of Destruction (Xbox One i X360: do 31 grudnia)

Warto pamiętać, że produkcje nie znikają, gdy już dodamy je do biblioteki. Subskrybenci Xbox Live Gold mogą po pobraniu grać w produkcje bez ograniczeń - tak długo, jak wykupują abonament. Subskrypcja kosztuje 29 zł miesięcznie lub 249 zł z góry za cały rok.

Gold otwiera drogę do rozgrywek sieciowych na platformach Microsoftu, a także do szeregu dodatkowych funkcji, poza wymienionymi wyżej grami, takimi jak rejestrowanie rozgrywki i dzielenie się klipami, transmisja na Twitchu i więcej miejsca na zapisy na serwerach rozproszonych "w chmurze".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje