Gameplay z Pożegnania Białego Wilka – moda do Wiedźmina 2

​Grupa fanów pracująca nad Pożegnaniem Białego Wilka - modyfikacji do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów - opublikowali gameplay z wczesnej wersji projektu.

Mod jest zwieńczeniem historii Geralta z Rivii. Akcję osadzono po wydarzeniach z trzeciej części cyklu studia CD Projekt RED oraz dwóch dodatków do gry, zaś fabuła skupi się na ślubie tytułowego bohatera ze swoją wybranką - czarodziejką Yennefer.

W uroczystości zorganizowanej w twierdzy Kaer Morhen i poprzedzonej wieczorem kawalerskim weźmie udział wielu przyjaciół młodej pary. Nie zabraknie więc oczywiście Jaskra, Ciri oraz innych znanych miłośnikom cyklu i twórczości Andrzeja Sapkowskiego postaci.

Przygotowana przez twórców modyfikacji historia potrwa trzy wirtualne dni. Wśród swoich inspiracji wymieniają przede wszystkim opowiadanie "Coś się kończy, coś się zaczyna", który także koncentrował się na zaślubinach Geralta i Yennefer.

Reklama

Autorzy projektu wykorzystali modele postaci pochodzące z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Zaznaczają, że początkowo planowali stworzyć mod z myślą o trzeciej części serii, ale gra nie otrzymała odpowiednio rozbudowanych narzędzi moderskich.

Opublikowany gameplay prezentuje pierwsze dwadzieścia minut z Pożegnania Białego Wilka, stanowiące w zasadzie wstęp do właściwej przygody. Zapis przedstawia jednak wczesną wersje alfa modyfikacji, co oznacza, że nie wszystko jest jeszcze gotowe i mogą być widoczne błędy.

Data premiery moda nie jest na razie znana - według pierwotnych założeń, miał ujrzeć światło dzienne w 2016 roku, a później w ubiegłym, ale obietnic nie udało się dotrzymać. Niewykluczone, że ukaże się w tym.

Pożegnanie Białego Wilka zostanie udostępnione za darmo. Do uruchomienia modyfikacji będzie oczywiście wymagane posiadanie Wiedźmina 2: Zabójców Królów. Wspomniany gameplay można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama