Reklama

Game Pass na PlayStation i Nintendo Switch? Microsoft odnosi się do planów przeniesienia usługi na inne platformy

Game Pass to usługa, która cieszy się dużą popularnością i jest dostępna na konsolach Xbox oraz komputerach z Windowsem 10.

Czy istnieje szansa, by flagowa platforma Microsoftu trafiła także na konkurencyjne PlayStation czy Nintendo Switch? Do tego pomysłu odniósł się Phil Spencer, szef marki Xbox, który w rozmowie z serwisem GameMe zaprzeczył jakoby amerykański gigant miał takie plany, chociaż nie da się przewidzieć tego, co przyniesie przyszłość.

Dlaczego Game Pass nie trafi na inny sprzęt? Według Spencera powodem są same platformy, które nie chcą u siebie czegoś takiego jak Game Pass. Pracownik Microsoftu przyznał też, że istnieje mnóstwo innych, otwartych miejsc, gdzie można rozwijać Game Pass np. internet, komputery oraz urządzenia mobilne. Spencer nie wyklucza jednak, iż jeśli Sony czy Nintendo wyrażą kiedyś wolę współpracy w tym temacie to Game Pass ma szansę zadebiutować na ich urządzeniach.

Reklama

"Ewolucja wymaga czasu. Różne podmioty intensywną pracą zbudowały różne mocne strony, a niektóre z tych zmian mogą wydawać im się niszczące. Mają własne podejście biznesowe oraz tempo wprowadzania zmian" - stwierdził Phil Spencer. Udostępnienie Game Pass na PlayStation nie jest całkowicie niemożliwe i tak naprawdę nie wiemy, co przyniesie przyszłość. Z drugiej strony Japończycy wcale nie muszą korzystać z rozwiązania konkurenta, tylko mogą opracować własną usługę pokroju Xbox Game Pass.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje