G2A Dev Studio wraz z MWU 3D MODELS prezentuje aplikację VR ratującą życie

G2A.COM jest znana z platformy aukcyjnej, na której użytkownicy mogą kupować m.in. gry i oprogramowanie. Jeden z jej działów - G2A Dev Studio - postanowił zmierzyć się z wyzwaniem, które może wpłynąć na najważniejszą kwestię na świecie: ratowanie życia.

Wrodzone wady serca są obecnie najczęściej spotykaną chorobą, która dotyka 8 do 10 noworodków na 1000 urodzeń. Jedynie 40% anomalii jest diagnozowanych podczas ciąży. Dzieje się tak dlatego, że badanie przedurodzeniowe jest dużym wyzwaniem dla lekarzy, którzy badają małego pacjenta przez brzuch mamy.

Nie bez znaczenia są koszty sprzętu do diagnostyki prenatalnej - od 130 do 700 tysięcy złotych. Dzięki aplikacji tworzonej przez G2A Dev Studio przy współpracy z lekarzami pod kierunkiem dr hab. med. Marcina Wiechecia z Uniwersytetu Jagiellońskiego zespołu MWU 3D MODELS z Krakowa studenci i lekarze będą mogli nauczyć się rozpoznawać cechy charakterystyczne konkretnych wad, zakładając gogle do rzeczywistości wirtualnej i oglądając model 3D.

Reklama

Do tej pory tego typu praktyczne ćwiczenia były dostępne dla nielicznej grupy studentów i lekarzy, większość jednak musiała radzić sobie za pomocą książek, czy multimediów, które dostarczały jedynie wiedzy teoretycznej. Mobilna aplikacja przygotowana przez G2A Dev Studio i MWU 3D MODELS sprawi, że każdy, kto będzie chciał poznać różnicę pomiędzy sercem zdrowym, a obarczonym wadą, będzie miał taką możliwość.

Aplikacja oraz modele 3D serc zostaną zaprezentowane na Międzynarodowym Kongresie Ultrasonografii w Położnictwie i Ginekologii (World Congress of International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology -ISUOG), który odbędzie się w Wiedniu w dniach 16-19.09.2017 r.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: G2A
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy