Reklama

Fuzje i przejęcia - jak zagraniczny kapitał zmienia polski gamedev? 

W dniach 8-9 czerwca odbędzie się ósma edycja konferencji Gaming na Giełdzie online. W jej ramach przedstawiciele między innymi Bloober Team, PlayWay, People Can Fly czy Huuuge postarają się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania o konsolidacje w branży gamingowej.

Konferencja online odbędzie się 8-9 czerwca i zgromadzi kluczowych przedstawicieli polskiej sceny gamedevelopmentu. Goście będą dyskutować na temat "Fuzje i przejęcia - jak zagraniczny kapitał zmienia polski gamedev". Szanse i zagrożenia związane z konsolidacjami w branży gier wideo są tematem bardzo aktualnym, a po ostatnich przetasowaniach na światowym rynku, warto podjąć debatę nad tym, czy dalsze umacnianie się tego trendu wpłynie na rodzimy sektor.

Zmiana nastawienia gigantów segmentu wraz z początkiem roku przestawiła światowy rynek do góry nogami. Konsolidacje w branży gamingowej dają wiele możliwości, m.in. wprowadzenie swoich szablonów i planów działania do innych firm czy też pozyskiwanie doświadczonych pracowników. Pokazują one także znaczenie danego podmiotu na rynku, a co za tym idzie rozpoznawalność spółki. Z drugiej strony każda fuzja czy przejęcie jest obarczone wielkim ryzykiem. Pytanie brzmi gdzie znaleźć złoty środek.

Reklama

Finałową konferencję, która odbędzie się w dniach 8-9 czerwca, poprzedziły serie czatów inwestorskich z przedstawicielami polskich spółek z branży gamedevu, które notowane są na rynku głównym GPW, New Connect, oraz tych twórców którzy w najbliższym czasie mogą zostać notowani. Prelegenci w bezpośrednich rozmowach, tłumaczyli strategie ich firm, a także odpowiadali inwestorom na pytania o dotychczasowe raporty finansowe i plany na przyszłość.

Harmonogram konferencji:

Dzień pierwszy, 8 czerwca:

  • 12:05 - Szansa i zagrożenie konsolidacji na rynku
  • 13:00 - Czy Chiny zdominują gamedev? Jak inwestycje Tencenta wpływają na polski gamedev?
  • 13:55 - Najmniejsze urządzenia, największe pieniądze. Przejęcia na rynku mobilnym
  • 14:50 - Wejście kapitału zagranicznego - co tak naprawdę oznacza?

Dzień drugi, 9 czerwca:

  • 12:05 - Historia przejęć w gamedevie - jakie należy wyciągnąć wnioski
  • 13:00 - Napływ nowych pracowników do branży - w jaki sposób wojna w Ukrainie wpływa na gaming?
  • 13:55 - Fuzje czy przejęcia spółek jako sposób na umocnienie pozycji na rynku
  • 14:50 - Czy 100 spółek gamingowych na GPW jest możliwe? Kiedy nastąpi przesyt branży i jaki będzie miało to wpływ na spółki notowane na GPW i NC?

Organizatorem wydarzenia jest agencja PR Strict Minds, a współorganizatorami portale StockWatch.pl, Polskigamedev.pl, a także Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronem honorowym jest GovTech. Patronatem głównym jest fundusz Chiswick Creative Ventures. Patronatem medialnym konferencji są: Interia, gry-online, ISB Tech, InvestInGaming, Comparic, Ostatnia Tawerna, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Zobaczcie profil wydarzenia na Facebooku, a także główną stronę wydarzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy