Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Frostpunk zadebiutowało na rynku

​Wczoraj światło dzienne ujrzało Frostpunk, czyli kolejny projekt polskiego studia 11bit. Premierę uczczono nowym zwiastunem gry.

Produkcja dostępna jest tylko na PC. Cenę w cyfrowych sklepach Steam oraz GOG.com ustalono na 109,99 zł. W planach są również wersje Xbox One i PlayStation 4 - na obu konsolach tytuł ukaże się za około dwa kwartały.

Reklama

Trailer nie przedstawia żadnych fragmentów właściwej rozgrywki. Materiał jest jedynie animacją prezentującą panującą w świecie gry sytuację, która nie należy do sympatycznych - ludzie muszą walczyć o przetrwanie w niesprzyjających warunkach.

W nowej produkcji twórców Anomaly oraz This War is Mine doszło do pewnych zmian klimatycznych, które doprowadziły do nastania epoki lodowcowej. Staniemy przed zadaniem dowodzenia ostatnim bezpiecznym miastem na Ziemi.

Nie obyło się oczywiście bez stawiania zróżnicowanych konstrukcji. Istotnym aspektem zabawy jest dbanie o potrzeby mieszkańców - realizując przygotowane przez autorów zadania wpływamy na wskaźniki nadziei oraz niezadowolenia.

Podczas zabawy mamy także opcję stanowienia prawa. Przepisy, które stworzymy mogą być dosyć kontrowersyjne. Przykładem jest akt o nazwie "Podtrzymywanie życia", który zakłada opiekę nad chorymi, ale bez podejmowania prób leczenia. Pojawiła się też możliwość zatrudniania do pracy nieletnich.

Z opublikowanych dotychczas przez dziennikarzy recenzji Frostpunk wylania się obraz udanego tytułu. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 86%, a najniższa nota - przyznana przez włoski portal Everyeye - to 7,5/10.

Wspomniany zwiastun opublikowany z okazji premiery gry można obejrzeć poniżej:

Dowiedz się więcej na temat: Frostpunk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje