Reklama

Frostpunk otrzymało oczekiwany tryb rozgrywki

​Polska gra strategiczna Frostpunk od 11 bit studios otrzymała wczoraj największe DLC od czasu premiery. Darmowe rozszerzenie wprowadza przed wszystkim oczekiwany już od dnia debiutu tryb rozgrywki pozwalający na granie i budowanie bazy bez ograniczeń czasowych i daty końcowej.

Dotychczas zabawa obywała się w ramach kampanii fabularnej. Gdy wydarzenia dobiegały końca, musieliśmy pożegnać się z konstruowaną w pocie czoła śnieżną bazą. Już od premiery w kwietniu gracze głośno domagali się zniesienia tego ograniczenia, by móc dalej budować.

Teraz deweloperzy odpowiadają na te głosy, oferując tryb Endless. Ten dzieli się na dwie dodatkowe opcje zabawy: Serenity, gdzie wyzwanie nie jest zbyt duże i możemy skoncentrować się na budowaniu. Jest też dużo bardziej wymagające Endurance, w którym nasze osiedle prędzej czy później upadnie w wyniku nagromadzenia problemów - jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać?

Reklama

Na rozszerzenie trzeba było czekać tak długo, ponieważ 11 bit studios chciało najpierw upewnić się, że po ukończeniu kampanii i przejściu do trybu Endless nie zabraknie rzeczy do zrobienia. Dlatego też dodano sporo nowych punktów do eksploracji, a burze śnieżne regularnie niszczą te już odkryte, zamieniając je na inne.

Jest też nowy budynek - Archiwa. To ukłon w stronę fanów - wewnątrz znajdziemy informacje i dodatki z prac deweloperskich, takie jak grafiki koncepcyjne i tym podobne. Twórcy przygotowali też trzy nowe mapy oraz dodatkowe dekoracje do upiększenia naszego lodowego miasta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje