Reklama

Frostpunk otrzyma w tym roku nowe tryby rozgrywki i scenariusz fabularny

​Polskie studio 11bit ujawniło szczegóły na temat przygotowywanych dodatków do wydanego w kwietniu Frostpunk.

We wpisie opublikowanym na platformie Steam odpowiedzialni za projekt developerzy zaprezentowali rozszerzenia, które ukażą się w bieżącym roku. Podkreślono, że wszystkie udostępnią w formie bezpłatnych aktualizacji.

W czerwcu produkcja otrzyma Survivor - tryb rozgrywki podnoszący nieco poziom trudności. W wariancie pojawią się nowe modyfikatory, które sprawią, że opiekowanie się ocalałymi stanie się większym wyzwaniem.

W późniejszym terminie twórcy wprowadzą do gry funkcję pozwalającą nadawać imiona poszczególnym obywatelom miasta oraz stworzonym robotom. Podkreślono, że opcji od pewnego czasu domagali się gracze. Obiecano też, że w przyszłości do tytułu trafią kolejne możliwości personalizacji podopiecznych.

Reklama

W planach jest również następny scenariusz fabularny o nazwie The Builders. Szczegółów na razie nie przedstawiono, aczkolwiek ujawniono, że przyniesie ze sobą między innymi odrębną opowieść oraz nowe wyzwanie.

Poza tym autorzy zaimplementują Endurance, czyli wariant swobodnej rozgrywki. Gracze nie będą ograniczeni jakimikolwiek wytycznymi, czy zadaniami - postarają się jedynie dbać o dobrobyt mieszkańców Nowego Londynu.

Ponadto developerzy przygotowują tryb fotograficzny, czyli zaawansowane narzędzie do dokonywania zrzutów ekranów. Warto też zaznaczyć, że wraz z funkcją gra wzbogaci się o bliżej niesprecyzowaną niespodziankę.

Daty premier poszczególnych aktualizacji - poza łatki z Survivor - nie są znane. Wiadomo tylko, że wszystkie ukażą się w tym roku. Co jednak istotne, w przyszłym twórcy rozbudują produkcję o kolejne dodatkowe treści.

W nowej grze autorów Anomaly oraz This War is Mine doszło do pewnych zmian klimatycznych, które doprowadziły do nastania epoki lodowcowej. Staniemy przed zadaniem dowodzenia ostatnim bezpiecznym miastem na Ziemi.

Nie obyło się oczywiście bez stawiania zróżnicowanych konstrukcji. Istotnym aspektem zabawy jest dbanie o potrzeby mieszkańców - realizując przygotowane przez twórców zadania wpływamy na wskaźniki nadziei oraz niezadowolenia.

Frostpunk dostępne jest na PC, ale w przyszłości gra trafi także na konsole. Na Xbox One i PlayStation 4 tytuł powinien ukazać się za około dwa kwartały, choć dokładnego terminu debiutu na razie nie przedstawiono.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy