Reklama

Frostpunk od twórców This War of Mine z nowym trailerem i szczegółami

Frostpunk - czy nowa gra Polaków powtórzy sukces ciepło przyjetej na całym świecie produkcji This War of Mine? /materiały prasowe

Polskie studio 11bit opublikowało nowy zwiastun swojego kolejnego projektu - Frostpunk. Jednocześnie autorzy ujawnili garść szczegółów na temat gry.

W przygotowywanej produkcji doszło do poważnych zmian klimatycznych, efektem czego na Ziemi nastała epoka lodowcowa. Staniemy przed zadaniem dowodzenia ostatnim bezpiecznym miastem na planecie, w którym skrywają się ocalali.

Podczas zabawy bardzo ważne będzie odpowiednie wykorzystanie otaczającego lodu, który zamienimy w parę. Tę przekształcimy w energię elektryczną, która napędzi znajdujące się w metropolii maszyny.

Na pierwszy rzut oka produkcja przypomina więc gry pokroju SimCity. To jednak pozory - twórcy przygotowują szereg decyzji moralnych, które podejmiemy w trakcie rozgrywki. Tak jak w This War of Mine - poprzednim projekcie 11bit - pojawią się trudne decyzje, ale o znacznie większej skali. Zajmujący się w zespole marketingiem Karol Zajączkowski w rozmowie z Eurogamerem obiecuje, że poruszane w tytule kwestie "rozerwą nam serce".

Reklama

Autorzy podkreślają, że fabuła nie będzie tak rozbudowana, jak chociażby w RPG-ach, ale kolejne informacje na temat historii poznamy podczas dalszej zabawy. Szybko też okaże się, że pogoda nie jest jedynym zagrożeniem, któremu stawimy czoła, choć szczegółów na razie brak.

Produkcja porównywana jest do This War of Mine głównie ze względu na obiecywane przez twórców decyzje moralne. Nad projektem pracuje jednak znacznie więcej ludzi - zespół składa się z około 60 developerów. Tytułem o przetrwaniu w trakcie wojny zajmowało się jedynie 12 osób.

Więcej szczegółów na temat Frostpunk - wraz z pierwszymi konkretnymi fragmentami rozgrywki - twórcy zamierzają ujawnić na tegorocznym E3. Gra ukaże się w drugiej połowie tego roku na PC. Poniżej zaś można obejrzeć najnowszy zwiastun:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje