Reklama

Frostpunk 2 - polska gra wycofana ze sprzedaży

​Po wszczęciu alarmu przez producenta, rodzime 11bit Studios, platforma Kinguin wycofała przedpremierową ofertę zakupu drugiej odsłony Frostpunka.

W ubiegłym tygodniu 11bit Studios zwróciło na Twitterze uwagę, że na platformie Kinguin można znaleźć preorder Frostpunk 2, podczas gdy gra jest dopiero we wczesnym stadium produkcji, twórcy nie dysponują jeszcze kluczami, a wydawca nie ustalił nawet oficjalnej ceny. Polskie studio ostrzegło przed korzystaniem z oferty, twierdząc, że to najprawdopodobniej oszustwo.

Platforma Kinguin, która od lat pośredniczy w pełni legalnie w sprzedaży kluczy do gier wideo, ostatecznie usunęła ofertę i wydała oświadczenie w sprawie. Czytamy w nim między innymi:

Reklama

"Kinguin.net działa w transparentnym modelu biznesowym i wszystkie produkty sprzedawane poprzez naszą stronę pochodzą z oficjalnych kanałów dystrybucji. Dowodem na to jest współczynnik jakości, według którego 99,5 proc. sprzedawanych kluczy do gier zostało sprawdzone i aktywowane przez naszych klientów. 95 proc. zamówień przedpremierowych w 2020 roku zostało zrealizowanych, a współczynnik satysfakcji naszych klientów wynosi 87 proc."

W oświadczeniu czytamy też, że Kinguin przyjrzy się bliżej ofertom preorderów, które trafiają na łamy platformy. "Chcemy, by nasi klienci mogli kupować swoje ulubione gry w najlepszej cenie, wliczając w to zamówienia przedpremierowe, i wsłuchujemy się w głos społeczności graczy" - czytamy.

11bit Studios poinformowała na Twitterze o wycofaniu Frostpunka 2 z oferty Kinguin, jednocześnie dziękując społeczności oraz mediom, które zaangażowały się w szerzenie informacji o prawdopodobnym oszustwie. "Być może nasza ubiegłotygodniowa reakcja była ostra, ale wygląda na to, że okazała się efektywna" - napisał deweloper.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje