Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FromSoftware rozwija dwa tajemnicze tytuły

​Wygląda na to, ze japońskie studio FromSoftware ma obecnie ręce pełne roboty. Firma z Tokio rozwija bowiem nie tylko Deracine oraz Sekiro: Shadows Die Twice ale także dwa kolejne, niezapowiedziane jeszcze produkcje, o których nie wiemy jeszcze dokładnie nic.

Szef firmy - Hidetaka Miyazaki - przyznał w rozmowie z serwisem 4Gamer, że aktualny pozostaje podział obowiązków, który menedżer ujawnił w czerwcu 2016 roku. Miyazaki określił wtedy moce przerobowe studia na "4.0", lecz nie podał dokładnie, jak wygląda podział.

Reklama

Teraz wiemy więcej: kontynuując kreatywne podejście, 0.5 zasobów przeznaczone jest na Déraciné, czyli mroczną przygodówkę przeznaczoną na sprzęt rzeczywistości wirtualnej od Sony - PlayStation VR. Produkcja ukazała się na początku listopada, więc można zakładać, że twórcy przeszli do nowych projektów.

Kolejna linia produkcyjna - 1.0 - to już większy i bardziej ambitny tytuł, a więc Sekiro: Shadows Die Twice, nadchodzące w marcu na PC, PS4 oraz Xbox One. Gra uznawana jest za następcę cenionego cyklu Dark Souls, nawet jeśli nie brakuje znaczących różnic w rozgrywce - choć otrzymujemy perspektywę TPP oraz gatunek "action-adventure", to nowa produkcja nie oferuje żadnych elementów RPG.

Akcja toczy się pod koniec XVI wieku w feudalnej Japonii, choć - jak przyznają sami twórcy - realizm przedstawionej epoki nie ma większego znaczenia. Wygląda raczej na to, że określony czas akcji obrano po to, by móc pokazać charakterystyczną architekturę oraz wyposażyć postać w katanę.

Jest nawet fabuła, zarysowana nieco bardziej wyraziście niż w serii Souls: wcielamy się w samuraja, który zostaje zdradzony i zostawiony na pewną śmierć. Jak to jednak często w grach wideo bywa, "pewna śmierć" jest raczej niepewne. Nasz bohater żyje, a teraz musi się zemścić oraz odbić swojego mistrza - młodego lorda - z rąk wroga.

Zostaje więc całe 2.0 zasobów deweloperskich i te właśnie moce przerobowe przeznaczone są obecnie na dwa nieogłoszone projekty. Gracze już spekulują: Bloodborne 2, Ninja Blade 2, Armored Core, Tenchu... Zasłużone FromSoftware na pewno ma w czym wybierać, jeśli mowa o licencjach.

Dowiedz się więcej na temat: Sekiro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje