Frogwares. Ukraiński producent gier w nietypowy sposób wspiera swoje wojsko

Frogwares, czyli ukraińskie studio produkujące gry wideo, wystartowało z nietypową kampanią promocyjną, która jednocześnie stanowić ma wsparcie ukraińskiego wojska, jak i wymierzyć cios... w Rosję. I to dosłownie!

W serwisie crowdfundingowym Kickstarter dobiega właśnie końca zbiórka społecznościowa prowadzona przez producentów z Frogwares. Jej celem jest zebranie odpowiedniej ilości pieniędzy na stworzenie gry Sherlock Holmes: The Awakened.

W momencie pisania tego materiału udało się na koncie zgromadzić już ponad 235 tys. dolarów. W planach deweloperzy mieli zebranie 70 tys. dolarów, więc cel przebito ponad trzykrotnie. W zbiórce wzięło udział przeszło 4500 wspierających.

Reklama

W ramach tak szeroko zakrojonej akcji twórcy kultowej serii o przygodach Sherlocka Holmesa wystartowali z nietypową kampanią promocyjną, która realizowana jest we współpracy i przy akompaniamencie ukraińskich żołnierzy z 24. Batalionu Szturmowego.

Wygraj konkurs i napisz coś na... pocisku haubicy 152 mm

Dodatkowe fundusze zebrane w ramach akcji społecznościowych angażującej zwykłych ludzi wykorzystanie zostaną do wzmocnienia siatki bezpieczeństwa i dalszego zabezpieczenia przyszłości studia i członków zespołu Frogwares - przekazali deweloperzy.

Ale na tym oczywiście nie koniec. Polubienie i podanie dalej odpowiedniego konkursowego wpisu w serwisie Twitter pozwoli na wzięcie udziału w nietypowym konkursie. Trzech "szczęśliwców" wybranych przez organizatorów w drodze losowania, będzie mogło umieścić dowolną skonstruowaną przez siebie wiadomość na... pocisku haubicy 152 mm.

Co sądzicie o takim rodzaju promocji? Policzek wymierzony w kierunku Rosjan z zaangażowaniem ukraińskiego producenta gier to pomysł zbyt kontrowersyjny, czy jednak adekwatny do sytuacji?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sherlock Holmes | Kickstarter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy