Reklama

Forza Horizon 5 otrzymała przedpremierową łatkę. Waga - 20 GB

​Forza Horizon 5 zdaje się póki co ścigać sama ze sobą. Gra właśnie - jeszcze przed oficjalną premierą w przyszłym tygodniu - otrzymała łatkę ważącą, bagatela, 20 GB. Na szczęście gra umożliwia preload.

Forza Horizon 5 to kolejna flagowa odsłona serii gier wyścigowych ze stajni Microsoftu. Gra została opracowana przez Playground Games i wydana przez Xbox Game Studios, a jej premiera zaplanowana jest już na 9 listopada. Szykuje się piekielnie szybki długi weekend.

W ostatnich miesiącach otrzymywaliśmy sporo informacji na temat nadchodzącego - chyba można już tak powiedzieć - hitu. Znamy listę samochodów, wiemy mniej więcej, jakie będą aktywności poboczne, jaki PC uciągnie produkcję, a także poznaliśmy ostateczną wagę gry. Tylko że to ostatnie właśnie się zdezaktualizowało. Forza właśnie otrzymała 20 GB łatkę.

Reklama

Aktualizacja została opublikowana w ostatni weekend w sobotę, 30 października. Kiedy pojawiły się pierwsze wiadomości o niej, niektórzy gracze sugerowali, że aktualizacja miała na celu zmniejszenie rozmiaru pliku podstawowej gry - 103 GB na Xbox Series X/S, 116 GB na Xbox One i 103 GB na PC i Steam. Zaraz po informacji o łatce, pojawił się kolejny komunikat, informujący o tym, że preload dostępny jest także na Steam.

Faktycznie - deweloperom udało się zmniejszyć nieco wagę gry na konsolach Xbox Series X/S. Udało się to dzięki ulepszonemu przesyłaniu strumieniowemu. Gra będzie pobierać się szybciej oraz posiadać superszybki czas ładowania. Ma to wpłynąć na komfort gry i funkcję Quick Resume, umożliwiając graczom wskoczenie za kółko w niemal dowolnym momencie. Twórcy piszą, że udało się to głównie dzięki zastosowaniu dysków SSD w konsolach.

W dalszej części posta można przeczytać, że grę Forza Horizon 5 można już wstępnie pobrać w ramach Game Passa oraz cyfrowej dystrybucji. Gracze, którzy decydują się na wydanie fizyczne, także mają możliwość preloadu plików gry, korzystając z aplikacji mobilnej Xboxa.

Wszyscy, którzy dokonali preloadu przed 21 października, powinni także upewnić się, czy nie mają jakiś zaległych aktualizacji do pobrania. Jedną z nich może być właśnie omawiana łatka.

Premiera gry już 9 listopada na PC i konsole Xbox.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama