Reklama

Fortnite wprowadza zwierzaki-towarzyszy

​W Fortnite Battle Royale rozpoczął się sezon 6, a wraz z nim w grze pojawiło się sporo nowości, związanych między innymi ze świętem Halloween. Zmienia się wygląd głównej wyspy, lecz najważniejszą innowacją jest zapewne wprowadzenie pupili, czyli zwierzaków-towarzyszy.

Sympatyczni milusińscy, czy też nawet mały smok, zajmą miejsce w plecaku przenoszonym przez gracza i będą reagowały na przeróżne wydarzenia na polu bitwy. Nowy sezon otwiera się z trzema możliwościami do wyboru. Jest piesek Bonsey, kameleon Camo oraz... mały smok, Scales. Sama słodycz.

Idąc dalej, istotny z punktu widzenia rozgrywki wydaje się być nowy przedmiot jednorazowy do znalezienia na mapie. Widmowe kamienie sprawią bowiem, że nasza postać stanie się na chwilę niewidzialna. Gadżet działa jednak wyłącznie, jeśli stoimy nieruchomo. Nie możemy też używać broni.

Reklama

Całość wydaje się służyć bardziej do szybkiej ucieczki - przenosząc kamień poruszamy się szybciej i możemy przechodzić przez ściany i inne obiekty. Jeśli o obiektach mowa, to szósty sezon gruntownie zmienia wygląd mapy, wzbogacając ją o latającą wyspę, pola kukurydzy, nawiedzone zamczysko i nadciągającą burzę.

Epic Game informuje także, że granat impulsowy, pistolet maszynowy z tłumikiem, lekki pistolet maszynowy, Odbijacz i zdalne ładunki wybuchowe wróciły do skarbca. Do Przysysaka dodano za to pęd. Jeżeli Przysysak przyczepi się do obiektu w ruchu (pojazdu lub gracza), jego pęd zostanie dodany do siły wystrzału Przysysaka.

Inne wprowadzone modyfikacje to zmiany w czasie trwania bezpiecznych stref. Dość znacząco skrócono czasy oczekiwania na kolejne strefy, ale jednocześnie wydłużono czasy kurczenia się. Ostatnie zawężenia mają także większy promień.

Rozprawiono się także z kolejną pulę błędów. Dla przykładu, zwiększono precyzję i częstotliwość wartości obrotu przesyłanych przez sieci. Dzięki temu obroty i zmiany kierunku celowania innych graczy będą bardziej płynne. Zwiększono też dystans, z którego słyszalne są odgłosy rozkładania i składania lotni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama