Reklama

Fortnite umożliwił rozgrywkę między platformami dla posiadaczy PS4 i XBO

​Gracze mieli możliwość pogrania z przyjaciółmi, którzy mieli inną konsolę. jednak opcja ta została już usunięta.

Użytkownik reddita i posiadacz PlayStation 4, grając w Fortnite, zauważył, że jeden z przeciwników ma nick "Jesus Did That". Jego zdziwienie wzbudził fakt, że Sony nie zezwala na użycie spacji w nicku. To nie był odosobniony przypadek, gdyż chwilę później inny użytkownik reddita pochwalił się zdjęciem, jak gra z synem - jeden na PlayStation 4, a drugi na Xbox One.

Możliwość rozgrywki między platformami została zgłoszona do pracowników firmy Sony i natychmiastowo została usunięta. Deweloperzy konsoli PlayStation nie zezwalają na cross-play z udziałem innych konsol. Tłumaczą to troską o bezpieczeństwo nieletnich graczy w sieci. Formalnie nie ma zgody na cross-play międzykonsolowy od Sony. Studio Epic Games wyłamało się i udostępniło Fortnite do rozgrywki międzyplatformowej, jednak sprawa szybko wyszła na jaw, a firma stwierdziła, że był to błąd w konfiguracji.

Reklama

Fani poprosili o skomentowanie sprawy szefa Xboxa - Phila Spencera. Spencer jest wielkim zwolennikiem cross-playu między PlayStation oraz Xboxem, dlatego też jego odpowiedź nikogo nie zdziwilła. Spytany o przypadkowy, chwilowy błąd studia Epic Games, odpowiedział: "Chciałbym, żeby to zostawili".

W marcu 2016 rok, Microsoft oficjalnie ogłosił, że firma jest otwarta, by połączyć Xbox Live z innymi platformami, włączając w to PlayStation Network i serwis online Nintendo.

"Mam nadzieję, że dołączą do zabawy, bo wydaje mi się, że byłby to wspaniały gest skierowany w stronę graczy" - stwierdził o zamknięciu się firmy Sony na opcje cross-playu Dave McCarthy, pracownik Microsoftu.

Myślicie, że Sony podejmuje właściwą decyzję o niewprowadzaniu opcji łączenia platform? Czy może jesteście zawiedzeni ich postawą, bo macie przyjaciół posiadających inne konsole, a chcielibyście z nimi pograć? Odpowiedzią podzielcie się w komentarzach.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy