Reklama

Fortnite: PS4 jednak zaoferuje cross-play

​Po długich miesiącach narzekań i kontrowersji, Sony w końcu ugięło się i ogłosiło, że posiadacze PS4 będą mogli zagrać w sieciową strzelankę Fortnite na tych samych serwerach, co posiadacze innych wersji sprzętowych. Wszystko to w ramach funkcji cross-play, znajdującej się w fazie testów.

Przedstawiciele japońskiej korporacji przyznają na oficjalnym blogu, że po "dokładnej ewaluacji" udało się znaleźć "ścieżkę prowadzącą do wsparcia opcji międzyplatformowych" w przypadku "wybranych partnerów". Wydaje się więc, że opcja wspólnej zabawy nie będzie domyślnie dostępna we wszystkich grach sieciowych i będzie wymagała współpracy na linii Sony - deweloperzy.

"Zdajemy sobie sprawę, że gracze na PS4 z wytęsknieniem czekali na aktualizację w tej sprawie i doceniamy cierpliwość społeczności, podczas gdy zajmowaliśmy się problemem w celu znalezienia rozwiązania" - czytamy w artykule opublikowanym przez przedstawicieli Sony.

Reklama

Wydaje się, że japońska korporacja nieco koloryzuje rzeczywistość, ponieważ w przeszłości po prostu kategorycznie odmawia łączenia serwerów z innymi platformami. Podawano przeróżne mało sensowne wymówki, takie jak chęć zadbania o bezpieczeństwo młodszych graczy, czy też fakt, że PlayStation stanowi "najlepsze miejsce do grania".

Jak widać, potrzebny był niebywale popularny hit na miarę Fortnite, by na dobre zmienić zdanie producenta PS4. Rozpoczęte wczoraj, otwarte testy beta funkcji cross-play mają za zadanie sprawić, by wspólnie bawić mogli się gracze na PlayStation 4, Xbox One, Windowsach, Macach, Switchu, Androidzie oraz iOS.

"Postrzegamy te fazę beta jako okazję do przeprowadzenia dokładnych testów, by upewnić się, że cross-play wypada najlepiej właśnie na PlayStation, biorąc jednocześnie pod uwagę wrażenia użytkowników zarówno ze strony technicznej, jak i społecznościowej" - dodaje Sony.

Pewną ciekawostką może być fakt, że jeden z najgłośniejszych krytyków braku zabawy międzyplatformowej na PS4 - firma Bethesda - potwierdził niemal natychmiast, że nadchodzący Fallout 76 takiej rozgrywki na pewni nie zaoferuje.

Tymczasem Sony zapewnia, że Fortnite stanowi tylko początek. "Dzisiaj społeczności zgromadzone wokół niektórych gier zmieniły się na tyle, że cross-play oferuje znaczną wartość. Zdając sobie z tego sprawę, zakończyliśmy dokładną analizę tego, co wymagane, by upewnić się, że wrażenia użytkowników pozostają bez zmian dzisiaj oraz w przyszłości, podczas gdy zamierzamy szerzej otworzyć platformę."

Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje