Fortnite odpowiada na krytykę fanów i osłabia samolot

​Epic Games potwierdza, że wsłuchuje się w głosy fanów. Po głośnej krytyce deweloperzy zdecydowali się osłabić niektóre z wprowadzonych niedawno do produkcji elementów. Mowa zwłaszcza o samolocie Burzolot oraz boomboksie. Dodano także nowość: karabin snajperski z tłumikiem.

Krytyka związana z Burzolotem X-4 dotyczyła głównie faktu, że samolot nieco zbyt dobrze sprawdzał się jako maszyna burząca do budowanych przez graczy fortyfikacji. Dlatego też teraz o 50 procent zwiększono uszkodzenia, które Burzolot odnosi po zderzeniu z budowlami, co powinno zniechęcić terrorystów.

Co więcej, samolot nie może się już wznieść się ponad maksymalną wysokość budowania, 0 75 procent zwiększono rozrzut wbudowanego karabinu maszynowego i zmniejszono siłę odrzutu postaci trafionej strzałem z Burzolotu o 70 procent. Samolot pojawia się także rzadziej na mapie.

Reklama

Idą dalej, kolejną przeszkodą na drodze do swobodnego budowania był boombox. Przenośne radio działało nieco jak granat dźwiękowy, ale przez znacznie dłuższy czas. Raz postawiony na ziemi gadżet stale niszczył struktury budowane w okolicy. Co gorsza, zasięg działania był całkiem spory.

Teraz sytuacja ulega zmianie. Zmniejszono częstotliwość występowania boomboksu o 33 procent, zmniejszono zdrowie z 600 do 400 punktów oraz skrócono czas działania, z 25 do 18 sekund. Obie opisane powyżej zmiany powinny przywrócić system budowani do stanu z szóstego sezonu.

Nowością jest karabin snajperski z tłumikiem, skutecznie ukrywającym nasze położenie. Można go znaleźć jako łup luzem, w skrzyniach i automatach do sprzedaży przedmiotów oraz w zrzutach zaopatrzenia. Cisza zmniejsza siłę strzału - obrażenia bazowe wynoszą 100/105.

Jest też kilka mniejszych modyfikacji. Usunięto z gry Sześciostrzałowiec, a także niepospolity, zwykły, rzadki wariant karabinu szturmowego, strzelającego krótkimi seriami. Do tego przywrócono do gry parę pistoletów oraz zmniejszono częstotliwość występowania dynamitu, o 40 procent.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy