Fortnite: Battle Royale trafi na urządzenia mobilne

​Epic Games nieoczekiwanie ujawniło, że cieszące się dużą popularnością Fortnite: Battle Royale zawita na urządzenia mobilne.

Odpowiedzialni za projekt developerzy obiecują, że gra w wersji na smartfony i tablety nie odbiegnie od odpowiedników z dużych platform. Pojawią się więc "identyczna rozgrywka, mapa i zawartość". W planach są również regularne, "cotygodniowe" aktualizacje.

To nie wszystko, ponieważ autorzy szykują możliwość wspólnej rozgrywki między posiadaczami wszystkich urządzeń, na których dostępna jest gra. Najpierw poinformowano, że zmierzą się ze sobą właściciele sprzętów mobilnych, PC i PS4, ale później ogłoszono, że do wspomnianego grona dołączą także osoby korzystające z Xbox One.

Reklama

Jest tylko pewien haczyk. Okazuje się, że nadal naprzeciwko siebie na wirtualnym polu bitwy nie staną gracze konsolowi - Nick Chester z Epic Games za pośrednictwem Twittera sprecyzował, że nie połączono ze sobą platform Microsoftu i Sony.

W planach jest za to ujednolicony system postępów. To oznacza, że zmagania postacią wykreowaną na PC będzie można kontynuować na smartfonie lub PlayStation 4 - i odwrotnie. Twórcy wierzą, że podobne rozwiązania to "przyszłość świata gier".

Daty premiery Fortnite: Battle Royale w wersji mobilnej na razie nie przedstawiono. Wiadomo jednak, że produkcja w pierwszej kolejności pojawi się na sprzęcie działającym pod kontrolą iOS. Na systemie Android ukaże się w "ciągu kilku najbliższych miesięcy".

Warto jednak zaznaczyć, że uruchomiono testy produkcji w wydaniu na iUrządzenia. Aby sprawdzić grę, należy zarejestrować się pod tym adresem. Do wybranych osób autorzy wyślą wiadomość z linkiem do pobrania wczesnej edycji strzelanki oraz kody pozwalające zaprosić do bety znajomych.

Tryb Battle Royale wzorowany jest na cieszącym się dużą popularnością PlayerUnknonw’s Battlegrounds. Setka graczy rywalizuje o przetrwanie na dużych rozmiarów mapie, a wygrywa osoba, która jako ostatnia pozostanie przy życiu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy