Fortnite – 20 milionów graczy

​Sektor gier battle royale przeżywa ostatnio świetność, przede wszystkim dzięki PlayerUnknown’s Battleground, które chwaliło się kolejnymi sukcesami sprzedażowymi. Tymczasem wygląda na to, że ze strony Fortnite wyrósł tej grze spory konkurent.

Epic Games, studio, które odpowiada za stworzenie gry Fortnite ogłosiło na Twitterze, że może pochwalić się 20 milionami aktywnych graczy. Aby być uczciwym należy tu dodać, iż liczbę te wytworzyły dwie ich produkcje. Pierwsza z nich to płatna gra o tym tytule, w której w trybie kooperacji stawiamy czoło nadciągającym potworom. Całość oparta jest o zbieranie zasobów i wznoszenie konstrukcji pomagających nam przetrwać. Warto tu wspomnieć, iż od przyszłego roku rozgrywka przejść ma na formułę free-to-play z mikropłatnościami.

Reklama

Lwią część z 20 milionów graczy, którymi chwali się Epic, zapewnił jednak tryb battle royale. W przeciwieństwie do konkurencji ze strony PUGB jest on w pełni darmowy, co pozwala graczom decydującym się na tę produkcję zaoszczędzić 30 dolarów. Dodatkowo można zagrać w tę produkcję nie tylko na komputerach osobistych, ale i na konsolach, przez co poszerzony został target odbiorców, do których trafiono. Wpłynęło to na wyniki - już w dwa tygodnie od premiery w Fortnite: Battle Royale grało 10 milionów graczy.

Popularny ostatnio tryb battle royale pozwala graczom zetrzeć się ze sobą na stale zmniejszającej się mapie. Dodatkowym utrudnieniem jest brak początkowego sprzętu, który należy dopiero znaleźć lub zdobyć. Celem rozgrywki jest przetrwanie, a zwycięzcą może być tylko jedna osoba.

JFK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy