Reklama

Forever Skies: Nowa polska gra tylko na PC i next-geny

​Na horyzoncie pojawiła się nowa polska produkcja. Wrocławskie studio Far From Home zapowiedziało Forever Skies.

Jeśli nie znacie zespołu Far From Home, macie do tego pełne prawo, wszak jest to debiutant. Jednak absolutnie nie można powiedzieć, że to nieopierzony deweloper. Przeciwnie, w 23-osobowym studio pracują specjaliści, którzy w przeszłości byli zatrudnieni w znacznie większych teamach - Techland, Bloober TeamThe Farm 51. Doświadczenie zdobyte przy takich grach, jak Dying Light 2: Stay Human, The Medium oraz Chernobylite, wykorzystają teraz do stworzenia czegoś zupełnie nowego.

Forever Skies przeniesie nas do odległej przyszłości i ukaże postapokaliptyczną wizję Ziemi. Gracz trafi na (już nie tak) błękitną planetę wyniszczoną przez katastrofę ekologiczną. Główny bohater opowiedzianej w niej historii wraca na nią z przestrzeni kosmicznej, licząc na to, że uda mu się zdobyć lekarstwo na chorobę trawiącą jego rodzinę. Jednak zadanie nie będzie łatwe. Ziemię spowijają obecnie obłoki toksycznego pyłu, na jej powierzchni toczy się zażarta walka o surowce, a nasza obecność nie będzie wcale mile widziana.

Reklama

Forever Skies - postapokaliptyczny survival

Far From Home zapowiada, że Forever Skies będzie grą o przetrwaniu. Gracz najprawdopodobniej skoncentruje się na eksploracji, pozyskiwaniu surowców oraz survivalu. Gdy napotka wroga, najlepszym rozwiązaniem będzie ucieczka albo ukrycie się. Jednak to nie oznacza, że nie będziemy wcale walczyć - od czasu do czasu sięgniemy po broń.

Forever Skies powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine, wyłącznie w wersjach na PC oraz konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Far From Home nie poinformowało jeszcze o planowanej dacie premiery, ale zapowiedziało, że w tym roku na Steamie powinna zadebiutować wczesna wersja (w ramach Early Access). Pozwoli nam ona sprawdzić tryb dla pojedynczego gracza. W końcowym produkcie znajdzie się też opcja zabawy w kooperacji. Czekamy na więcej informacji oraz materiałów z rozgrywki, a póki co zapraszamy do oglądania premierowego zwiastuna:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy