Reklama

Football Manager 2022: Który klub ma największy budżet?

​Football Manager jest jedną z najbardziej znanych gier wideo o tematyce piłkarskiej. Jej główną częścią nie jest samoczynne rozgrywanie spotkań, a prowadzenie klubu od strony menedżerskiej czy szkoleniowej. Który z zespołów ma najlepszy budżet, by osiągać sukcesy?

Gdy myślimy o grach wideo o tematyce piłkarskiej na myśl nasuwa się FIFA lub Pro Evolution Soccer. Są to wiodące tytuły na rynku, ale nie jedyne. Ogromną popularność ma Football Manager. Jego specyfika jest jednak zupełnie odmienna. Gracz zarządza klubem w sposób... menedżerski, jak sama nazwa produkcji na to wskazuje.

Mamy do wyboru wiele opcji, które istnieją w prawdziwym zespole piłkarskim. Mnogość różnych, bardzo realistycznych opcji, a ponadto wiele dostępnych klubów i modyfikacji tworzących przez społeczność jest wręcz gigantyczna. Football Manager jest jednym z najczęściej wybieranych tytułów z półek sklepowych. Którymi zespołami najlepiej zdobywać najwyższe cele? Jakie zespoły posiadają największe budżety? Klasyfikacja może zaskakiwać.

Reklama

Nie jest tajemnicą fakt, że kluby Premier League tworzą czołówkę tych najbogatszych potęg piłkarskich. Oprócz brytyjskich zespołów ogromne pieniądze są również w Paris Saint-Germain. Jednak dopiero jedenaste miejsce z budżetem wysokości 20 milionów funtów zajmuje Liverpool FC. Wyżej finansowo oceniane są między innymi Dynamo Moskwa czy Athletic Bilbao.

Dopiero na piątej lokacie plasuje się wspomniane wcześniej PSG (38 milionów funtów). Bardzo interesująca jest za to pierwsza trójka. Na najniższym stopniu podium znajduje się Real Madryt, tuż nad nim Manchester City. Triumfatorem jest niespodziewanie Newcastle United. Klub z północy Anglii został kupiony przez arabskiego polityka, który uchodzi za jednego z najbogatszych ludzi w swoim regionie. Wirtualny budżet "Srok" wynosi zawrotne 200 milionów funtów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL