Reklama

Football Manager 2020 z ogromnym wzrostem popularności po udostępnieniu w Epic Games Store

Decyzja o darmowym udostępnieniu FM 20 w Epic Games Store była dla deweloperów strzałem w dziesiątkę, ponieważ gra od tamtej pory odnotowała ogromny wzrost popularności.

Football Manager to seria, której nikomu przedstawiać nie trzeba, aczkolwiek w ostatnich latach przyciąga ona bardziej wiernych fanów niż całkowicie nowych użytkowników. Jednak sytuacja zmieniła się dzięki udostępnieniu najnowszej odsłony Football Manager 2020 na Epic Games Store, dzięki czemu grę możemy przypisać do swojego konta całkowicie za darmo.

Oczywiście, tak jak w przypadku Grand Theft Auto V, akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy, a sama produkcja odnotowały ogromny skok popularności. Potwierdził to dyrektor studia Sports Interactive, Miles Jacobson, który przyznał, że od momentu dodania tytułu na platformę Epic odpaliło go milion nowych użytkowników.

Reklama

Jacobson porównał to do sytuacji z marca tego roku, kiedy to symulator piłkarski przez moment był udostępniony bez opłat na Steam. Tym razem jednak sytuacja jest inna, bowiem grę na zawsze zachowujemy na swoim profilu. Co ciekawe, dotychczasowy szczyt popularności na serwerach w jednoczesnym momencie wynosił około 80-90 tysięcy osób, ale wraz z promocją na Epic Games Store liczba ta podskoczyła do ponad 250 tysięcy graczy. "Uważam, że jest to najwyższy wynik, jaki kiedykolwiek osiągnęliśmy" - powiedział Jacobson.

Sprzedaż serii Football Manager od Sports Interactive od lat rośnie. Football Manager 2019 był pierwszą częścią marki, która przekroczyła przed rokiem sprzedaż 2 milionów egzemplarzy. Nadejście kolejnej odsłony zostało opóźnione z powodu pandemii COVID-19, więc należy oczekiwać, że FM 2020 utrzyma ogromne zainteresowanie przynajmniej przez jakiś czas.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Football Manager 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy