"Fizyczny" Comic-Con odbędzie się w listopadzie

​Słynny Comic-Con International: San Diego pozostanie imprezą cyfrową, zaplanowaną na lato tego roku, lecz organizatorzy popularnych konwentów mają także plany na "fizyczną" imprezę w listopadzie, mając najwyraźniej nadzieję, że do tego czasu koronawirus odpuści, przynajmniej w USA.

Pierwsza impreza - ta cyfrowa, pod nazwą Comic-Con@Home - odbędzie się dniach 23 - 25 lipca, ale już Comic-Con Special Edition odbędzie się na miejscu w San Diego, w weekend 26 - 28 listopada. "Mamy nadzieję, że do jesienie warunku zezwolą na większe zgromadzenie" - napisali organizatorzy.

To już teraz wywołało pewne kontrowersje. Nie tylko sam pomysł na organizowanie samej imprezy, ale także wybór daty - w Święto Dziękczynienia. Jedno z najważniejszych świat w kalendarzu Stanów Zjednoczonych to bardzo słaby wybór na dużą imprezę, choćby ze względu na transport lotniczy.

Reklama

Co więcej, jeśli sytuacja pandemiczna faktycznie pozwoli na spotkania, to ludzie wybiorą raczej wizytę u rodziny - często po raz pierwszy od dwóch lat - a nie imprezę na temat komiksów, filmów akcji, gier wideo i cosplayu. Comic-Con International walczy o przetrwanie, ale robi to w dziwny sposób.

Firma otwarcie przyznaje bowiem w komunikacie, że potrzebuje pieniędzy, by kontynuować dalszą działalność. Imprezy sieciowe są pewnym zastępstwem, ale w kwestii generowanych dolarów nie mają żadnego porównania do klasycznych imprez na halach targowych, oczywiście z biletami.

"Utrata zysków miała duży wpływ na organizację, tak samo jak na inne małe biznesy. To wymusiło zredukowane harmonogramy, redukcje wynagrodzeń i nie tylko. Mamy nadzieję, że ta impreza pozwoli odbudować rezerwy finansowe i rozpocznie powrót do normalności w 2022 roku" - czytamy.

Comic-Con International to organizacja non-profit, lecz oczywiście potrzebuje pieniędzy na działalność i opłacenie pracowników. Jest także bardzo ważną częścią ekosystemu miasta San Diego. Może Hollywood powinno dołożyć się do ratowania firmy, bez ryzyka związanego z koronawirusem.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Comic-Con

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy