Reklama

Final Fantasy XV otrzyma DLC z trybem kooperacji

Firma Square Enix ujawniła szczegóły na temat planowanych dodatków do Final Fantasy XV. Okazuje się, że jedno z DLC wprowadzi do gry tryb sieciowej kooperacji.

Szczegóły na temat wariantu współpracy - noszącego nazwę Comrades - nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że zostanie wprowadzony w przeznczony będzie dla maksymalnie czterech graczy, którzy pokierują jedną postacią - Noctisem oraz jego trójka towarzyszy.

Twórcy produkcji przygotowują łącznie cztery rozszerzenia. Pierwsze trzy skoncentrują się na osobach towarzyszących głównemu bohaterowi z podstawowej wersji gry, czyli Gladiousie, Ignisie oraz Prompto.

Autorzy obiecują, że w każde DLC będzie skupiać się wyłącznie na jednej z wymienionych postaci. Zwiedzimy nowe lokacje, a także zmierzymy się z niewidzianymi dotychczas stworami. Nie zabraknie też kolejnych typów broni do zdobycia. Możemy się też spodziewać zadań, w których bliżej poznamy poszczególnych protagonistów.

Reklama

W pierwszej kolejności ukaże się dodatek poświęcony Gladiousowi - czarnowłosemu mężczyźnie z ciałem ozdobionym tatuażami. Z ujawnionych przez developerów informacji wynika, że rozgrywka kłaść będzie na elementy akcji i walkę wręcz.

Następnie zostaną wydane rozszerzenia z Ignisem i Prompto. Te koncentrować mają się koncentrować w większym stopniu - odpowiednio - na zabawie taktycznej oraz strzelaniu z broni palnej.

W ostatnim rozszerzeniu wprowadzony zostanie tryb kooperacji - noszący nazwę Comrades. Szczegółów na temat wariantu ujawniono na razie niewiele (nic dziwnego - prace rozpoczęły się dopiero pod koniec lata), ale wiadomo, że przeznaczony będzie dla maksymalnie czterech graczy. Każdy pokieruje jedną postacią - Noctisem z podstawowej wersji gry oraz jego towarzyszami.

Poszczególne DLC będzie można nabyć osobno lub w zbiorczym pakiecie - przepustce sezonowej. Zestaw wyceniono na 24,99 euro (około 108 zł). Data premiery dodatków na chwilę obecną nie jest znana.

Przedstawiciele Square Enix poinformowali jednocześnie, że prace nad Final Fantasy XV zostały nareszcie zakończone, a gra osiągnęła tak zwany "złoty status". To oznacza, że płyta z finalną wersją projektu powędrowała do tłoczni, gdzie trwa proces masowej produkcji pudelek i krążków. Tytuł ukaże się 29 listopada na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Poniżej obejrzeć można najnowszy zwiastun:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje