Reklama

Final Fantasy VII na PC nie wcześniej niż w przyszłym roku

​Square Enix opublikowało właśnie nowy zwiastun Final Fantasy VII Remake Intergrade, czyli next-genowej wersji gry, która trafi na PlayStation 5 już w przyszłym miesiącu.

Tymczasem trailer zdradza, że Sony zapewniło sobie przedłużenie umowy na wyłączność z japońskim producentem. Final Fantasy VII Remake było pierwotnie zapowiadane jako gra na wyłączność na PlayStation przez co najmniej rok.

Ponieważ Final Fantasy VII Remake Intergrade pojawi się na PS5 w czerwcu, a twórcy poinformowali, że ekskluzywny charakter tego tytułu na konsoli Sony został wydłużony o co najmniej pół roku, wersja na PC pojawi się nie wcześniej niż na początku 2022 roku.

Nie ma wątpliwości, że Final Fantasy VII Remake Intergrade w końcu pojawi się na dodatkowych platformach. Mam na myśli to, co wyraźnie stwierdza notatka. Nie wiemy jednak na jakich, ale pecety wydają się tu pewniakiem, chyba że Square Enix pójdzie śladami firmy SEGA, która zapowiedziała, że nie zamierza wydawać MLB The Show 21 i  Lost Judgement na blaszakach.

Reklama

Final Fantasy VII Remake Intergrade oprócz tego, że przyniesie poprawioną grafikę w stosunku do wersji z PS4, to również oferować będzie nieco rozszerzonej zawartości. Spodziewać możemy się nowych wątków, misji czy minigier. Reżyser serii Tetsuya Nomura zapewnił niedawno, że prace nad drugim epizodem remake'u tej kultowej gry idą pełną parą, więc jest szansa, że nie będziemy musieli na nią długo czekać. Kontynuacja oferować ma jednak odmienny klimat niż to, co otrzymaliśmy w pierwszej części. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy