Final Fantasy 7: Ever Crisis - darmowa gra dla fanów serii

​Square Enix przygotowało nie lada niespodziankę dla miłośników cyklu Final Fantasy. Final Fantasy 7: Ever Crisis to darmowa gra epizodyczna, w którą zagramy na smartfonach i tabletach.

Jeśli lubicie Final Fantasy, nie możecie przejść obok tej informacji obojętnie. Square Enix ogłosiło prace nad grą Final Fantasy 7: Ever Crisis, w której zapoznamy się z najważniejszymi wydarzeniami ze starszych odsłon serii - Final Fantasy 7, Before Crisis, Crisis Core, Dirge of Cerberus, The First Soldier - a także z filmu zatytułowanego "Advent Children". Nie zabraknie także zupełnie nowych wątków fabularnych.

Final Fantasy 7: Ever Crisis będzie grą epizodyczną, do tego dostępną wyłącznie na smartfonach i tabletach. Dobra wiadomość - pobierzemy ją i uruchomimy za darmo. Część zawartości także będzie bezpłatna. Pozostała część będzie sprzedawana w ramach mikrotransakcji. Na tę chwilę nie wiadomo, z jak dużą częścią gry zapoznamy się bez sięgania po kartę kredytową. Wiadomo natomiast, że w pierwszych trzech rozdziałach poznamy historię Clouda oraz jego kompanów. Ich akcja będzie się toczyć w futurystycznym mieście Midgar. Wiemy też, że historia znana z Final Fantasy 7 zostanie podzielona na dziesięć odcinków.

Reklama

Pozycja obowiązkowa dla fanów Final Fantasy

Final Fantasy 7: Ever Crisis zapowiada się na obszerną i interesującą grę, z którą powinien zapoznać się każdy miłośnik serii. Square Enix nie podało jeszcze jej daty premiery, ale poinformowało, że możemy się jej spodziewać jeszcze w tym roku. To, jak będzie wyglądać sama rozgrywka, możemy zobaczyć w udostępnionym przez twórców teaserze:

Final Fantasy to jedna z najbardziej zasłużonych serii w historii japońskich RPG-ów. Jej pierwsza odsłona ukazała się w 1987 roku, zaś ostatnia, piętnasta (liczymy wyłącznie kanoniczne części cyklu) ujrzała światło dzienne w 2016. Final Fantasy 7 zalicza się z pewnością do czołówki najlepiej zrealizowanych opowieści w magicznym uniwersum stworzonym przez Hironobu Sakaguchiego.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy