Finał Australian Open w wirtualnym wydaniu

Novak Djoković wyrównał osiągnięcie Rafaela Nadala polegające na zdobyciu rekordowych w męskim tenisie 22. tytułów wielkoszlemowych. Serb w finałowym spotkaniu zmierzył się ze Stefanosem Tsitsipasem. Jeden z YouTuberów postanowił rozegrać to samo spotkanie w jednym z tytułów growych.

Kolejny triumf Djokovicia

W niedzielę wybitny serbski tenisista Novak Djoković dokonał wielkiego sukcesu. Serb wygrał po raz dziesiąty w swojej karierze wielkoszlemowy turniej Australian Open. Jest to już 22. wielkoszlemowy triumf niespełna 36-latka. Jego rywalem w finałowym meczu był Grek Stefanos Tsitsipas. Spotkanie było bardzo jednostronne i zakończyło się po trzech setach.

Jeden z influencerów, który bardzo pasjonuje się tenisem, postanowił odzwierciedlić ten pojedynek w wirtualnej rzeczywistości. Użył do tego tytułu "AO Tennis 2" sprzed kilku lat. Produkcja ta powstała z organizatorami australijskiego szlema.

Reklama

Dzięki temu łatwo było odwzorować kort główny Rod Laver Arena. Postacie stworzonych zawodników były już kreowane przez członków społeczności. Jaki był efekt końcowy?

YouTuber odtworzył finał z Melbourne

Najpierw należy wspomnieć, że rynek wielkich gier wideo o tematyce tenisowej jest praktycznie pusty. Każdego roku pojawia się wprawdzie któryś z tytułów, ale ich jakość niestety pozostawia wiele do życzenia, jak na obecne standardy. Najnowszą z nich jest "Matchpoint - Tennis Championship". Nie można niestety mówić o dobrym projekcie. Dlatego prawdopodobnie najlepiej grą tenisową ostatnich lat był "AO Tennis 2".

Dużą zaletą tego tytułu było umożliwienie społeczności tworzenia i dodawania prawdziwych graczy, których nie było w wersji od producenta. To samo dotyczy stadionów, ubrań tenisistów i innych symboli. Odtworzył on finałowy mecz pomiędzy wyżej wspomnianymi Grekiem oraz Serbem. Przebieg wirtualnego meczu miał jednak z goła odmienny, w porównaniu do tego z rzeczywistości. Wyniku jednak nie będziemy zdradzać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Novak Djoković

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy