Filmowy Superman zagra Geralta w serialu Wiedźmin od Netflix

​Wiemy już, kto wcieli się w główną rolę w serialu Wiedźmin, tworzonym przez firmę Netflix. Geraltem został brytyjski aktor Henry Cavill, któremu nieobce są ikoniczne postacie - mężczyzna już od wielu lat pojawia się na ekranach kinowych jako Superman.

Lauren Hissrich, główna producentka i scenarzystka serii, przyznała na Twitterze, że z Cavillem spotkała się już kilka miesięcy temu, zanim jeszcze powstał zarys opowieści i zanim rozpoczęto rekrutację pozostałych członków zespołu.

"To było moje pierwsze spotkanie. Nie miałam jeszcze scenarzystów czy skryptu, tylko zielone światło na prace i dużo pasji. To było cztery miesiące temu i nigdy nie zapomnę jego zaangażowania. Jest Geraltem, zawsze nim był" - napisała na Twitterze.

Sam zainteresowany zareagował na Facebooku, gdzie zażartował, że jego nowy adres to Kaer Morhen w państwie Kaedwen. "Ciężko mnie tu zastać, zabijanie potworów ma swoje wymagania" - dodał.

Reklama

O tym, że Cavill chciałby zagrać Geralta, informowaliśmy już na początku sierpnia. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, że - jak potwierdziła teraz Hissrich - rola była już uzgodniona.
Nie od dzisiaj wiadomo, że 35-latek jest fanem gier wideo. W przeszłości wspominał między innymi, że gdy reżyser Zach Snyder dzwonił do niego, by poinformować o angażu do roli Supermana, Cavill nie odebrał telefonu, ponieważ... grał akurat w World of Warcraft.

"Wiedźmin 3. Właśnie po raz kolejny ukończyłem kampanię. Uwielbiam tę grę, jest bardzo dobra" - przyznał Cavill, zapytany wtedy o aktualnie ogrywane tytuły.

Twórcy produkcji zajmują się obecnie także poszukiwaniem planów zdjęciowych. Część ujęć ma rzekomo powstać w Polsce. Sam serial zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku, z pierwszym sezonem liczącym osiem odcinków. Co najmniej jeden z nich wyreżyseruje wspominany Bagiński.

Wracając do Cavilla, ten pojawił się ostatnio w "Mission: Impossible - Fallout" u boku Toma Cruise’a. W roli Supermana pojawił się już w kilku tytułach: "Człowiek ze stali" z 2013 roku, "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" z 2016 r. oraz "Liga Sprawiedliwości" z 2017 r.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama