Film z Medal of Honor nominowany do Oscara

​Krótkometrażowy film dokumentarny, przygotowany na potrzeby gry Medal of Honor: Above and Beyond z 2020 roku, zasłużył na nietypowe wyróżnienie - został nominowany do Oscara. To chyba pierwsza nominacja do tych prestiżowych nagród, jaką otrzymało studio zajmujące się grami wideo.

W nominacjach wymieniono bowiem Respawn Entertainment - twórców produkcji - oraz Facebook, czyli jej wydawcę na sprzęt Oculus Rift, finansującego całe przedsięwzięcie. Niespełna 25-minutowy film nosi tytuł "Colette" i wyreżyserował go Anthony Giacchino, a producentką była Alice Doyard.

Całość opowiada o 74-letniej członkini francuskiego ruchu oporu - Colette Marin-Catherine - która wybiera się do Niemiec po raz pierwszy w życiu. Do wyprawy zainspirowała ją studentka historii, która odkryła, że brat kobiety zginął w obozie koncentracyjnym Mittelbau-Dora w Nordhausen.

Reklama

Całość można obejrzeć za darmo w serwisie internetowym brytyjskiego dziennika "The Guardian", który zdecydował się nabyć licencję na projekt. Film udostępniono także w serwisie YouTube. Samo Medal of Honor: Above and Beyond pozostaje dostępne wyłącznie na sprzęcie Oculus Rift.

Produkcja łączy standardowe strzelanie do nazistów z kilkoma krótkimi filmami dokumentarnymi, w tym właśnie "Colette". Wcielamy się w człona agencji Office of Strategic Services (OSS), zajmujące się infiltracją oraz sabotażem za liniami wroga. Nie brakuje oczywiście strzelania do przeciwnika.

Medal of Honor: Above and Beyond to pierwszy powrót do cyklu od 2012 roku, kiedy to Electronic Arts wydało bardzo słabe Medal of Honor Warfighter, które starało się rywalizować z Call of Duty i przenieść akcję do współczesności. Nie udało się i seria zniknęła z rynku, lecz od czego jest VR!

Wykonywane misje zabierają nas do przeróżnych lokacji i miejscówek z czasów II wojny światowej, zaczynając od infiltrowania nazistowskich placówek badawczych i pałaców, kończąc na równie klasycznym wspomaganiu ruchu oporu w okupowanej Francji, na lądzie, wodzie i w powietrzu.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Medal of Honor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy