Reklama

Film Metal Gear Solid nabiera kształtów

​Już od kilku lat firma Sony przymierza się do stworzenia filmu na podstawie serii Metal Gear Solid. Ostatnio w temacie było cicho, lecz teraz aktualizację zaoferował reżyser Jordan Vogt-Roberts. Jak filmowiec ujawnił na Twitterze, właśnie powstała nowa wersja scenariusza dla produkcji.

Redakcja serwisu Variety - jednego z uznanych portali w branży - już w 2017 roku informowała, że w prace nad tworzeniem fabuły ekranizacji wydawanego przez Konami cyklu zaangażowany jest Derek Connolly. Mężczyzna ma na swoim koncie między innymi historię do "Jurassic World" z 2015 roku.

"Przepraszam, że nie mogę publikować aktualizacji częściej, ale właśnie przekazaliśmy nową wersję scenariusza. Jest pełen dziwactw w stylu Kojimy oraz militarnego surrealizmu. Nic więcej nie zdradzę. Mam też nadzieję spotkać się wkrótce z pewnym określonym aktorem" - napisał Vogt-Roberts.

Reklama

"Zróbmy ten film!" - dodał filmowiec, ubarwiając wiadomość zdjęciem scenariusza oraz pudełka z pierwszym Metal Gear, podpisanym przez samego Kojimę. Na okładce widać, że w prace nad opowieścią nadal zaangażowany jest wspomniany Connolly, a wspomaga go właśnie reżyser.

Nie jest to jednak pierwszy scenarzysta filmu na bazie serii Metal Gear Solid. W przeszłości za tak zwany skrypt miał odpowiadać niejaki Jay Basu, który na swoim koncie ma między innymi osadzony w konwencji science-fiction horror "Strefa X 2". Do konkretów nigdy jednak nie doszło.

Producentem obrazu jest Avi Arad, odpowiedzialny za zdecydowaną większość produkcji filmowych opartych na grach wideo. Vogt-Roberts już wcześniej współpracował z Connollym nad projektem "Kong: Wyspa Czaszki", który to projekt ujrzał światło dzienne w lutym 2017 roku.

Jak nietrudno się domyślić, obsada powstającej ekranizacji jest na razie nieznana. Tajemnicą pozostaje również chociażby przybliżona data premiery. Pozostaje czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że nie dojdzie już do zmian na stanowisku scenarzysty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy