FIFA: W tym roku nie otrzymamy nowej części. Infantino o planach wobec tytułu

​Rynek gier piłkarskich w 2023 roku przejdzie ogromną rewolucję. EA Sports rozstało się z FIFA i będzie tworzyło odrębny tytuł o nazwie EA Sports FC. Jak na razie na ten temat nie znamy wielu szczegółów, ani nawet daty premiery. Teraz prezydent FIFA - Gianni Infantino wypowiedział się w kwestii stworzenia tytułu wspieranego przez Światową Organizację Piłki Nożnej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku nie zobaczymy nowej edycji tej produkcji.

W 2023 roku otrzymamy nową grę piłkarską od EA

Rok 2023 będzie rewolucyjny na rynku piłkarskich gier wideo. Pierwszy raz od trzech dekad EA Sports stworzy swój produkt pod inną nazwą niż słynna FIFA. Kanadyjskie studio postanowiło zakończyć współpracę ze Światowym Związkiem Piłki Nożnej (FIFA) i stworzyć swój odrębny projekt. Wiadomo już, że będzie on nosił nazwę EA Sports FC. Oznacza to, że "Elektronicy" po raz pierwszy od wielu lat nie będą tworzyli piłkarskiej gry pod szyldem FIFA. Jak na razie nie znamy większych szczegółów dotyczących EA Sports FC.

Reklama

Wiemy, że w grze znajdzie się na pewno Premier League, LaLiga czy Bundesliga. Obecność mniejszych rozgrywek stoi pod wielkim znakiem zapytania. Niemal na pewno gra nie będzie miała możliwości pokazywania oficjalnych meczów spod egidy FIFA (np. Klubowe Mistrzostwa Świata).

Natomiast coraz więcej informacji dowiadujemy się na temat planów Światowego Związku Piłki Nożnej odnośnie swojej gry. Już wcześniej Gianni Infantino - Prezydent FIFA wspominał, że organizacja będzie pracowała nad swoim tytułem I będzie to według niego najlepsza pozycja na rynku. Teraz według członka redakcji sportowej "The Times" uchylane są kolejne szczegóły. Okazuje się, że seria FIFA powróci, ale niekoniecznie w tym roku.

Infantino mówi o nowej grze z serii FIFA. Kolejna dopiero za rok?

O nowej grze od FIFA mówiło się od samego początku rozstania z EA Sports. Według różnych spekulacji konkretnie jedno studio miało być faworytem do stworzenia nowej produkcji. Najgłośniej mówiło się o 2K Games, wchodzącego w skład spółki Take-Two Interactive. Studio to ma doświadczenie w tworzeniu gier sportowych, chociażby takich jak WWE 2K czy NBA 2K. Fani tego pomysłu uważają, że szczególnie tryb kariery mógłby być bardziej rozwinięty przez założone w Czechach studio, gdyż w swoich tytułach mocno kładą nacisk na ten rodzaj rozgrywki.

Wprawdzie Infantino nie odkrył jeszcze tej tajemnicy, ale ostatnio poruszył bardzo interesujące kwestie. Stwierdził on, że kolejną grą pod szyldem FIFA będzie dopiero FIFA 25. Oznacza to z całkiem dużą dozą prawdopodobieństwa, że w tym roku nie ujrzymy tytułu wspieranego przez organizację, na której czele stoi Infantino. Szwajcar także dodał, że ta gra będzie najlepsza dla wszystkich chłopców i dziewczynek. Szczególnie interesująca jest kwestia płci żeńskiej.

Może to wskazywać na jeszcze większe rozbudowanie lig kobiecych w grze, niż to miało miejsce do tej pory. Nie byłoby to niczym dziwnym, gdyż seria FIFA coraz bardziej ochoczo gościła kobiece rozgrywki. Ponadto Szwajcar zapowiedział, że w bardzo niedługim czasie otrzymamy więcej szczegółów na ten temat. Być może wtedy właśnie FIFA ogłosi firmę odpowiedzialną za stworzenie tej gry. Oznacza to, że fanów piłkarskich gier wideo czekają bardzo interesujące miesiące, gdyż pełno informacji będzie płynęło zarówno od EA Sports, jak i od FIFA.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23 | EA SPORTS FC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy