Reklama

FIFA: Jest wyrok dla youtubera

Takiej rozprawy jeszcze nie było. Jeżeli komuś nadal wydaje się, że sieć zapewnia w pewnym sensie anonimowość, to jest w błędzie.

Youtuber skazany za aferę hazardową. To pierwsza sprawa sądowa dotycząca gier wideo w historii Wielkiej Brytanii. Brytyjski youtuber Craig "Nepenthez" Douglas i jego partner biznesowy Dylan Rigby - oskarżeni o promowanie loterii, reklamowanie nielegalnego hazardu i zachęcanie do gier hazardowych nieletnich - po kilku miesiącach przekonywania o swojej niewinności przyznali się wczoraj do winy w sądzie.

Nepenthez był właścicielem FUT Galaxy, czyli strony pozwalającej fanom FIFY na obstawianie meczy przy pomocy wewnątrzgrowej waluty. Często nagrywał filmy, w których wygranymi w wysokości tysięcy funtów zachęcał niemal półtoramilionową grupę subskrybentów do hazardu na jego portalu.

Reklama

Nie przyznał jednak, że portal należy do niego (co odkryli dopiero wściekli fani youtubera), a ponadto zarzucono mu nieuczciwość w samym prowadzeniu zakładów. Jest to skandal podobny do tego, który przetrwała swego czasu scena CS:GO. Douglas i Rigby dziś usłyszą w sądzie wyrok.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje