Reklama

FIFA 23: Nowości w Trybie Kariery i nie tylko!

FIFA 23 pojawi się już za dwa miesiące w sprzedaży, a to oznacza, że już w sieci pojawiają się dość wiarygodne przecieki z jej zawartości. Wiele wskazuje na to, że Kariera otrzyma solidne odświeżenie. Mówi się także o customizowaniu poziomu sędziowania. Jak będzie to wyglądało w rzeczywistości?

FIFA 23 nadchodzi wielkimi krokami

EA Sports ogłosiło, że 30 września na rynku zadebiutuje FIFA 23. Będzie to zarazem ostatnia część gry od "Elektroników" sygnowana światową federacją piłki nożnej. Od przyszłego roku gry piłkarskie spod skrzydeł EA Sports będą już wydawane bez współpracy z FIFA. Wiele wskazuje na to, że wówczas do gry wejdzie znane studio 2K Sports, które już robi świetne tytuły o NBA czy WWE. To właśnie to studio ma związać się ze władzami światowego futbolu i tworzyć konkurencję dla kanadyjskiego potentata.

Reklama

Jednak póki co, kibiców rozgrzewa temat najnowszej części FIFY, o której z dnia na dzień dowiadujemy się coraz więcej. Twórcy gry jak dotąd opublikowali dwa trailery - jedną krótką zapowiedź i jedno przedstawienie gameplayu. Jak na razie informacje są bardzo obiecujące. W samej rozgrywce podobno ma się zmienić bardzo dużo, dodano także wiele nowych animacji, co wpłynie na realizm wirtualnych meczów.

Na Twitterze pojawia się również mnóstwo innych przecieków. Dotyczą one usprawnień w Trybie Kariery, ale także wspomina się o nowościach w ustawieniach rozgrywki. Część z tych zapowiedzi brzmi wręcz rewolucyjnie. Warto jednak pamiętać, że jak na razie większość z tych informacji nie została potwierdzona przez EA Sports, choć z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że takie potwierdzenie zostanie wygłoszone. Jakie konkretnie zmiany są przewidywane w najnowszej FIFIE?

Odświeżony Tryb Kariery i modyfikacja sędziego w FIFA 23?

Tryb Kariery to jest najbardziej popularnym trybem offline w serii FIFA od lat. Gracz może wcielić się w rolę menadżera lub zawodnika prawdziwego klubu piłkarskiego. W roli menadżera odpowiada za negocjacje transferowe, szkółkę juniorską, budżet klubu czy też atmosferę w zespole poprzez interakcje z zawodnikami.

Jako zawodnik możemy rozpocząć karierę w dowolnym klubie znajdującym się w grze i tym samym budować historię nowego piłkarza. Gra umożliwia także wcielenie się w rolę istniejącego już piłkarza. Można następnie zakończyć karierę i być menadżerem zespołu, od którego dostaje się propozycję pracy.

Jednak ten rodzaj rozgrywki jest ciągle mocno niedopracowany. W karierze zawodnika pojawia się mnóstwo glitchy, trenerzy wystawiają zawodnika na kompletnie nieodpowiednich pozycjach czy przeprowadzają bezsensowne transfery. Negocjacje transferowe w karierze menadżera również są często zepsute, tak jak i cele postawione przez zarządy klubów. Teraz wiele rzeczy może się zmienić.

Według przecieków otrzymamy możliwość bycia jednym z oryginalnych menadżerów, na przykład Juergenem Kloppem. Ponadto będziemy mogli negocjować kontrakt z przyszłym pracodawcą. Jak na razie nie wiadomo, czy będzie to dotyczyło zarówno zawodnika, jak i menadżera. Ponadto mamy otrzymać więcej interaktywnych scenek i możliwość wyboru pięciu zmian w meczach o stawkę.

Interesujący jest również przeciek o tym, że będziemy mogli wybrać sobie rygorystyczność sędziego. Ma być docelowo aż pięć stopni trudności - bardzo łagodny, łagodny, domyślny rygorystyczny i bardzo rygorystyczny. Jednak takiej możliwości nie otrzymamy w rozgrywce wieloosobowej. Tam otrzymamy domyślny poziom arbitrażu. Mówi się także o wprowadzeniu systemu VAR na żądanie, ale jak na razie nie wiadomo o tym dużo. Jak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się już za nieco ponad dwa miesiące.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy