FIFA 23: Duże zmiany w trybie kariery. To już oficjalne

​FIFA 23 zadebiutuje na rynku już 30 września, więc do premiery pozostały niecałe dwa miesiące. Kanadyjskie studio odkrywa zatem coraz więcej tajemnic i nowości, jakie czekają nas w ostatniej FIF-ie. Tym razem odsłonili karty w sprawie trybu Kariery. Trzeba przyznać, że po tych zapowiedziach wygląda to bardzo interesująco.

FUT ostoją FIFY

Obecnie świat gier poszedł w tę stronę, że tryby multiplayer są najbardziej ciekawe dla użytkowników, gdyż rywalizacja z żywym człowiekiem jest tym, co dostarcza największych emocji. Dostrzegli to również twórcy gier, którzy dużą część swoich budżetów inwestują właśnie w rozgrywkę online. FIFA jest świetnym przykładem. Tryb FIFA Ultimate Team z roku na rok przechodzi coraz więcej modyfikacji, otrzymuje wiele podtrybów (jak chociażby Squad Battles) i wiele aktywności można wykonywać za w ramach FUT. Nie jest to oczywiście pozbawione logiki.

FIFA Ultimate Team ma model rozgrywki, w którym gracze inwestują w karty zawodników, by mieć jak najlepszy skład własnej drużyny. Im lepsza karta, tym ją trudniej dostać i teoretycznie należy zainwestować więcej pieniędzy w jej pozyskanie. FUT przynosi "Elektronikom" ogromne zyski. Jednak nie należy zapominać o pozostałych rodzajach rozgrywki.

Reklama

Kariera nadal ważna dla wielu

Seria gier FIFA powstała w czasach, gdy multiplayer w tytułach był w zasadzie nieobecny. Dlatego też flagowym trybem była Kariera. To ona przynosiła najwięcej satysfakcji. Kto nie chciałby poprowadzić klubu od najniższych lig aż na sam szczyt?

Większość starszych graczy wywodzi się z grania w "Karierę", by dopiero kilka lat temu przejść do meczów z żywym rywalem. Dlatego też Kariera do dziś jest jednym z ważniejszych trybów i nadal jest wielu konsumentów, którzy kupują FIFĘ głównie po to, by mierzyć się w rozgrywkach z botem.

Niestety od kilku lat tryb Kariery jest bardzo mocno zbugowany. Dochodzi w nim do wielu absurdalnych błędów. Dotyczy to kariery zawodnika oraz menadżera. W zasadzie można napisać oddzielny artykuł na temat listy problemów w tym rodzaju rozgrywki. Wiele wskazuje na to, że w najnowszej grze od EA, gracze otrzymają wiele nowych, ciekawych rozwiązań, które były oczekiwane przez użytkowników. Co w takim razie będzie kryła najnowsza i zarazem ostatnia część legendarnej serii gier piłkarskich? Kanadyjskie studio odkryło karty.

FIFA 23 - rewolucja czy ewolucja?

Nowa FIFA 23 niesie za sobą szereg nowości w trybie kariery. Pierwszą z nich jest możliwość podjęcia pracy jako jeden ze znanych w świecie futbolu menedżerów. Będziemy mogli wcielić się w postać Thomasa Tuchela, Juergena Kloppa czy Pepa Guardiolę, by objąć ich aktualny klub i następnie ewentualnie zmienić pracodawcę. Tym sposobem czołowi szkoleniowcy na świecie będą mogli podpisać umowę z drużyną polskiej Ekstraklasy, gdy będziemy mieli na to ochotę.

Również system transferów będzie nieco zmieniony. Otrzymamy ocenę przeprowadzanej przez nas transakcji w skali od A do F. Dzięki temu będziemy mogli się przekonać czy kwota wydana przez nasz klub była odpowiednia, i jaka była reakcja kibiców na ten ruch transferowy. Jednak prawdziwa rewolucja czeka nas w karierze zawodnika.

Po raz pierwszy nasz wirtualny piłkarz otrzyma cechy osobowości. Będzie to w uproszczeniu: indywidualista, wirtuoz oraz zawodnik, który gra bardzo zespołowo. Ocena ogólna, morale zawodnika i styl gry będzie uzależniony od tego, jakie decyzje będziemy podejmowali również w jego prywatnym życiu. Istotny będzie udział w integracji z kolegami, pomoc w ich problemach czy spotykanie się z fanami. Wszystkie te czynniki będą wpływały na to, jakim piłkarzem będziemy na boisku.

Istotną nowością będzie także zachowanie się naszych rywali w zależności od wyniku. Gdy będziemy przegrywali, wówczas komputer będzie dokonywał defensywnych zmian i odwrotnie - będzie nastawiony ofensywnie, gdy nasz wynik będzie korzystny. Dodano także szereg nowych cutscenek, przerywników, które będą nam uatrakcyjniały rozgrywkę.

Nie są to oczywiście wszystkie zmiany, które zapowiedziało EA Sports w swoim najnowszym trailerze. Jednak te wymienione wydają się być najbardziej interesujące. Odpowiadając na pytanie - Karierę czeka bardzo poważna ewolucja, ale na razie o rewolucji mowy być nie może.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy