Reklama

FIFA 22 - Robert Lewandowski drugim najlepszym piłkarzem

​FIFA uznała wprawdzie Roberta Lewandowskiego za najlepszego piłkarza na świecie, ale w grze FIFA 22 Polak musi uznać wyższość Leo Messiego.

EA Sports opublikowało oceny umiejętności najlepszych piłkarzy na świecie w FIF-ie 22. Robert Lewandowski zaliczył w tym roku awans o jedno oczko, wyprzedzając Cristiano Ronaldo, ale pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Leo Messi. Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

Reklama

  1. Leo Messi - 93
  2. Robert Lewandowski - 92
  3. Cristiano Ronaldo - 91
  4. Kevin de Bruyne - 91
  5. Kylian Mbappe - 91
  6. Neymar Jr - 91
  7. Jan Oblak - 91
  8. Harry Kane - 90
  9. Ngolo Kante - 90
  10. Manuel Neuer - 90

Warto zauważyć, że w gronie najlepszych piłkarzy globu znalazło się aż dwóch bramkarzy (Oblak oraz Neuer) a także dwóch zawodników Paris Saint-Germain (Messi i Mbappe) i dwóch przedstawicieli Bayernu Monachium (Lewandowski i Neuer). Każdy z zawodników z pierwszej dziesiątki jest innej narodowości. W stosunku do ubiegłorocznej edycji mamy doszło do trzech zmian w pierwszej dziesiątce. Wypadli z niej Virgil van Dijk, Mohamed Salah oraz Sadio Mane. Zastąpili ich Harry Kane, Manuel Neuer oraz N'Golo Kante.

Oczywiście należy mieć na uwadze, że jest to pierwsza dziesiątka na tę chwilę. EA Sports z czasem aktualizuje nie tylko składy drużyn, ale również punktację piłkarzy w uzależnieniu od ich formy na prawdziwych boiskach. Niewykluczone, że swoją postawą Lewandowski zmotywuje twórców gry do podwyższenia jego generalnej oceny i tym samym trafi - być może ex aqeuo z Messim - na pierwszą lokatę.

FIFA 22 trafi do sklepów już 1 października. Gra trafi na wszystkie liczące się platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Switch. Jednak warto zaznaczyć, że wszystkie zmiany, które przygotowali w tym roku twórcy, zobaczymy i odczujemy wyłącznie na konsolach nowej generacji oraz w usłudze Google Stadia.

W lipcu mieliśmy okazję przetestować wczesną wersję FIF-y 22. W naszych wrażeniach pisaliśmy o niej wówczas, że "jest ładniejsza od poprzedniczki, bardziej dynamiczna i tym samym daje więcej radości". Ale czy rzeczywiście będzie to lepsza gra od poprzedniczki, przekonamy się już za niecałe trzy tygodnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy