Reklama

FIFA 22 – co trzeba wiedzieć o nowej odsłonie gry z najpopularniejszej serii piłkarskiej?

Gry wideo z serii FIFA bez wątpienia znane są na całym świecie. Od niespełna 30 lat dostarczają rozrywki kolejnym pokoleniom graczy i miłośnikom piłki nożnej, którzy wcielają się w swoich ulubionych piłkarzy. Teraz, w przededniu premiery nowej odsłony, fani z zapartym tchem wyglądają momentu pierwszego uruchomienia gry, prześcigając się w teoriach na temat jej możliwości. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze, o najnowszej FIFIE 22!

Według wszelkiego prawdopodobieństwa każdy fan piłki nożnej słyszał o najpopularniejszym symulatorze tego sportu - grach z serii FIFA. Trudno się temu dziwić, gdyż od wielu lat jej kolejne odsłony pozwalają nam wcielać się w naszych ulubionych piłkarzy, prowadzić ukochane kluby, a nawet umieścić w jednym z nich własnego stworzonego zawodnika. Naturalnie więc nowa fifa 22 wzbudza tak dużo emocji. Gracze pragną się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest to przełomowa gra wideo, która przez długi czas pozostanie niedoścignioną. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie będzie...

Reklama

Początki serii FIFA - od czego wszystko się zaczęło?

Jak zostało wspomniane, FIFA towarzyszy nam od wielu długich lat. Pierwsza jej odsłona pojawiła się już w 1994 roku (jako "FIFA International Soccer"). I choć była to stosunkowo prosta gra nastawiona na rozgrywkę dla jednego gracza, szybko zyskała niemałą popularność. Skutkowało to powstaniem się następnych części, z których każda kolejna była coraz bardziej rozbudowywana i ulepszana, w tym graficznie. Z czasem pojawiły się między innymi: nazwiska na koszulkach, polski komentator podczas meczu, grafika 3D czy też możliwość pełnego prowadzenia klubu w trybie kariery. Warte wspomnienia są także specjalne odsłony serii, np. FIFA Street, UEFA Champions League, World Cup czy Manager.

EA Sports gwarancją innowacyjnych rozwiązań?

Biorąc to wszystko pod uwagę, z czystym sumieniem można stwierdzić, iż producent EA Sports przyzwyczaił fanów serii FIFA do nieustannych ulepszeń. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o nową FIFĘ 22 - deweloper dołożył wszelkich starań, żeby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Dlatego też gra ta powstała z myślą o konsolach nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X). Pozwoliły one wdrożyć rozwiązania, które w poprzednich odsłonach nie były możliwe. Ruch i wygląd zawodników stał się jeszcze bardziej naturalny, oddający ich rzeczywiste zachowania i cechy charakterystyczne (algorytm ML Flow i technologia Hypermotion). Dzięki temu prowadzona rozgrywka do złudzenia przypomina tę, którą obserwujemy na prawdziwych boiskach.

Wymagania i dostępność

Premiera FIFY 22 będzie miała miejsce 1 października, choć przedsprzedaż została uruchomiona już wcześniej. Co jednak istotne, Edycja Ultimate pozwoli graczom rozpocząć nową przygodę nawet 4 dni wcześniej (z tego samego skorzystają abonenci EA Play). Oprócz wspomnianej Ultimate, dostępna jest Edycja Standardowa oraz Legacy. Gracze będą mogli cieszyć się rozgrywką na komputerach PC, konsolach Xbox Series X / One, PlayStation 4 i 5, a także Nintendo Switch. Co ważne, technologia Hypermotion oraz algorytm ML Flow dostępne będą jedynie dla konsol nowej generacji. Zarówno dla komputerów osobistych, jak i starszego typu konsol byłyby zbyt dużym obciążeniem.

Ultimate Team najpopularniejszym trybem gry

Przyglądając się nowemu sezonowi innowacji w trybach rozgrywki FIFY 22, szybko dostrzeżemy, że nakierowane są na zapewnienie graczom pełnego komfortu. Jednakże od kilku lat to właśnie tryb FUT należy do rodzaju zabawy, któremu poświęcamy najwięcej czasu, mierząc siły z innymi użytkownikami. Trudno więc się dziwić, że wspomniana Edycja Ultimate gwarantuje dodatkowe wsparcie tego trybu. Gracze otrzymują między innymi kartę Kyliana Mbappé - na wypożyczeniu (ambasador FUT) czy też piłkarza "obiecujące transfery". Warto również pamiętać o innych trybach, jak np. Volta. Dzięki fundamentalnym ulepszeniom rozgrywka uliczna będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca i efektowna.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Nowa FIFA daje graczom praktycznie nieograniczone opcje. Dla fanów rozgrywki w trybie kariery zapewne dobrą wiadomością jest powrót możliwości stworzenia i poprowadzenia własnego klubu w ulubionej lidze. To gracz dostosuje herb drużyny, jej koszulki, stadion czy nawet charakter i cele. Rozbudowano również fabularyzowane scenki, jak rozmowy w szatni czy interakcje z zawodnikami i dziennikarzami podczas rozmaitych wywiadów. W ten sposób FIFA przybliża grę w piłkę nożną, ale także samo piłkarskie życie. Niezwykle istotne jest też połączenie zawodniczek i zawodników w jednym meczu (fani żeńskiej piłki mogą dodać ulubione piłkarki do swoich drużyn). Co więcej, pojawią się nowe kluby i ligi, np. liga indyjska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje