Reklama

FIFA 19 wykorzysta licencję Ligi Mistrzów i Ligi Europy?

​W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje sugerujące, że w FIFA 19 pojawią się Liga Mistrzów i Liga Europy, do których prawa niedawno utraciło Konami.

Evert ten Napel, który jest komentatorem w holenderskiej wersji cyklu rozwijanego przez EA Sports, z okazji finałów turnieju e-sportowego udzielił wywiadu stacji Fox Sports. W rozmowie ujawnił, że jest w trakcie finalizowania nagrań do kolejnej części. Stwierdził też, że nowa odsłona będzie lepsza od poprzednich, ponieważ otrzyma rozgrywki organizowane przez UEFA.

To jednak nie wszystko - zaznaczył, że powstająca produkcja powinna ujrzeć światło dzienne w październiku. Nie przedstawił jednak dokładnego terminu debiutu, więc nie wiadomo, kiedy gra ujrzy światło dzienne.

Reklama

Nie ulega wątpliwości, że komentator od wielu lat związany z piłkarską serią jest wiarygodnym źródłem. Nadal jednak trzeba poczekać na oficjalne potwierdzenie przekazanych przez dziennikarza informacji.

Electronic Arts zaprezentuje FIFA 19 podczas poprzedzającej start tegorocznych targów E3 konferencji, która odbędzie się 9 czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego. Wówczas koncern ujawni pierwsze detale na temat projektu, w tym zapewne fakt, że do gry trafi Liga Mistrzów i Liga Europy.

W ubiegłym miesiącu UEFA oznajmiła, że 26 maja dobiegnie końca dziesięcioletnia współpraca z Konami. To oznacza, że tego dnia firma straci licencję na wykorzystanie słynnych europejskich rozgrywek we własnym cyklu - Pro Evolution Soccer.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy