Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FIFA 19 ma nową okładkę - bez Cristiano Ronaldo

​Cristiano Ronaldo ma w ostatnim okresie pewne problemy wizerunkowe, związane głównie z oskarżeniami natury seksualnej. W tym roku temat ucichł, lecz Electronic Arts postawiło widocznie na bezpieczne podejście i usunęło słunnego Portugalczyka z okładki swojego symulatora FIFA 19.

Gwiazda Juventusu dotychczas miała cały przód pudełka tylko dla siebie, występując gęsto także w menu głównym. Teraz, pięć miesięcy po debiucie, piłkarz znika, zastąpiony przez bardziej eklektyczne zgromadzenie: jest jego kolega z zespołu, Paulo Dybala, a także Neymar oraz Kevin de Bruyne.

Reklama

Idąc dalej, ekran tytułowy gry wyświetla to samo trio, co także oznacza, że Ronaldo został dość bezpardonowo wycięty z akcji. W ramach równouprawnienia, już po wejściu do głównego menu znalazło się także miejsce dla Alex Morgan, gwiazdę kobiecej reprezentacji narodowej USA.

W dość interesującym oświadczeniu Electronic Arts zapewnia, że w ten sposób chcę nawiązać bardziej do Ligi Mistrzów. Produkcja odzyskała w tym roku prawa do licencji Champions League, ale przecież Ronaldo także bierze udział w tych rozgrywkach - w przeciwieństwie do Morgan.

Jednocześnie warto przypomnieć, że EA w październiku zapewniała, że "blisko przygląda się" kontrowersjom związanym z oskarżeniami, które pod adresem piłkarza wystosowała Kathryn Mayorga. Kobieta zarzuca mu gwałt, do którego miało dojść w Las Vegas w 2009 roku.

Ronaldo odrzuca oskarżenia, ale w styczniu tego roku sprawa wróciła na świecznik, ponieważ policja z Las Vegas wysłała nakaz do Włoch, domagając się próbki DNA w ramach prowadzonego śledztwa. Do tego dochodzi kwestia kary niecałych 19 milionów euro kary, jakie Portugalczyk musi zapłacić za unikanie płacenia podatków w Hiszpanii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje