FIFA 16: EA usuwa 13 zawodniczek

​EA zakomunikowało, że z powodu zastrzeżeń zgłoszonych przez National Collegiate Athletic Association, które zajmuje się organizacją zawodów sportowych na wielu uczelniach w Stanach Zjednoczonych, usunie trzynaście zawodniczek z FIFA 16.

W grze nie pojawią się piłkarki, które prawdopodobnie znajdą się lub są obecne na listach studentów uczelni podlegających NCAA. W FIFA 16 nie pojawi się sześć zawodniczek z USA, sześć z Meksyku i jedna z Kanady.

"Uważamy, że decyzja odbiera tym 13 zawodniczkom możliwość reprezentowania swoich państw w grze, ale usunęliśmy je z FIFA 16, aby mieć pewność, że nie zagrozimy ich przyjęciu" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nic dziwnego, że Electronic Arts od razu usunęło zawodniczki z gry. Niedawno producent i wydawca gier musiał zapłacić 60 milionów dolarów odszkodowania sportowcom, których wizerunki zostały bezprawnie wykorzystane w grach EA Sports.

FIFA 16 zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4,  Xbox 360 i Xbox One 24 września. Abonenci programu EA Early Access dostępnego dla posiadaczy Xboksa One mogą zagrać już teraz.

Autor: Dawid Sych

Ekspert Ceneo