Fatalne wieści dla fanów Star Wars. Nowa część kultowej serii nie powstanie!

​EA prawdopodobnie odrzuciło propozycję DICE dotyczącą stworzenia Star Wars Battlefront 3. Jeśli sięgnąć pamięcią, to start Battlefront 2 nie był najbardziej fortunną premierą (mamy wrażenie, że ostatnio są same takie) sieciowej strzelaniny.

Choć wydawało się, że Star Wars może być tworzone tylko w trylogiach, to Battlefront najwyraźniej zerwie z tym trendem. Według plotek DICE zaproponowało Electronic Arts potencjalną kontynuację Star Wars: Battlefront 2, ale pomysł został odrzucony ze względu na koszty licencji na stworzenie gry. Cóż, gdyby może EA dało DICE więcej czasu, tym razem powstałaby gra godna uwagi już w dniu premiery i potrafiła zarobić na tyle dobrze, by zwrócić koszty.

Reklama

Aby zrekompensować koszty licencyjne gra musiałaby sprzedać się w około 20% większej liczbie egzemplarzy. Ciekawe, czy te kalkulacje uwzględniały zarobki pochodzące z mikrotransakcji.

A może EA nauczyło się w końcu, żeby nie sięgać tak agresywnie do portfeli graczy i stąd konieczność sprzedania większej liczby kopii gry? Pamiętacie, co działo się tuż po premierze Battlefront 2? Dobrze, że połączenie z serwerem nie wymagało mikroopłaty.

Złośliwości na bok. Battlefront po roku od premiery był już całkiem przyjemnym tytułem. Tyle że twórcy mogli zarobić na sprzedaży kopii ułamek tego, co w dniu premiery. Warto przypomnieć sobie, jak szybko na rynek wtórny trafiły pudełkowe edycje tego tytułu.

Zamiast pracować nad następną grą Star Wars: Battlefront, twórcy DICE podobno zostali przeniesieni do pracy nad nową częścią Battlefield. Nowa gra DICE wydaje się być na wczesnym etapie rozwoju, właśnie przeszła fazę koncepcyjną, ale poza tym niewiele wiadomo o projekcie.

Pomimo rzekomego anulowania, a raczej odrzucenia prezentacji Star Wars: Battlefront 3, pod skrzydłami Electronic Arts opracowywane są co najmniej dwie gry Star Wars, z których obie najwyraźniej skupiają się na rozgrywce dla jednego gracza. Oby odniosły podobny sukces, jak Jedi: Fallen Order, za który odpowiada Respawn Entertainment. Przypomnijmy, że studio obecnie pracuje nad drugą częścią gry.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy