Reklama

FarmVille 3 wkrótce na urządzeniach mobilnych

​Wkładajcie kapelusze, prasujcie ogrodniczki i chwytajcie za grabie. Niedługo znów przyjdzie nam zarządzać farmą i tym razem nie będziemy skazani na Facebookowe być albo nie być.

W latach 2009-2011 FarmVille był najpopularniejszą grą na Facebooku. Były to czasy co prawda dogasającej już, ale wciąż bardzo popularnej technologii Flash i chyba każdy na świecie znał kogoś, kto spędzał całe godziny nadzorując i rozwijając swoje wirtualne gospodarstwa.

Niestety - tak ja UFO w amerykańskich filmach przylatuje i porywa farmerowi cały inwentarz - tak Facebook w grudniu 2020 porwał owoce naszych prac, rezygnując ze wsparcia dla technologii Flash. To oznaczało koniec dla takich gier jak FarmVille i FarmVille 2. Na szczęście Zynga zapewniła fanów, że to nie jest jej ostatnie słowo i niebawem znów będą mogli brać się za zasiew.

Reklama

A było o co walczyć. W szczycie zainteresowania grą, przyciągała ona dziennie 35 milionów aktywnych użytkowników. Jej popularność była tak duża, że robieniem interesów z marką FarmVille interesowali się tacy giganci jak McDonald’s, 7-Eleven, Farmers Insurance, a nawet Lady Gaga.

FarmVille 3 Sneak Peek, bo tak nazywa się video opublikowane przez Zyngę, pozwala spojrzeć, jak najnowszy tytuł będzie wyglądał na urządzeniach mobilnych. Niestety nie dane nam jest dowiedzieć się niczego więcej. Styl graficzny jest bardzo obiecujący - przypomina nieco Animal Crossing. Jest komiksowy, nie dba o proporcje i jest zwyczajnie... słodki (tak, to chyba dobre słowo). Niestety, nic więcej nie wiadomo. Nie znamy nawet przybliżonej daty premiery.

Na urządzeniach mobilnych już teraz możemy pograć w FarmVille 3 - Animals, gdzie zajmujemy się hodowlą zwierząt. Gra oferuje setki elementów dekoracyjnych, budynków i strojów dla pracowników farmy. Na Androida oraz iOS dostępnych są także kilka gier z serii FarmVille 2: Country Escape oraz Tropical Escape.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje